UPM jednym z globalnych liderów w walce ze zmianą klimatu
16 Oct 2014 12:31

Koncern UPM osiągnął maksymalną liczbę 100 punktów i trafił na listę A w rankingu CDP Climate Performance Leadership Index 2014. To jedyna firma zajmująca się produkcją papieru i wyrobów drzewnych, która została sklasyfikowana na tym poziomie.

W skład Listy A wchodzi 187 przedsiębiorstw, które najaktywniej działają w zakresie ograniczania zmian klimatycznych. Firmy figurujące na tej liście, opracowanej przez międzynarodową organizację pozarządową CDP, która wspomaga działania biznesowe oparte na idei zrównoważonego rozwoju, zostały wybrane spośród 767 zgłoszeń inwestorów reprezentujących ponad 1/3 kapitału zainwestowanego na całym świecie.

Zdaniem CDP, czołowe firmy z listy wydają więcej środków w ograniczanie emisji gazów oraz zapewniają wyższy poziom transparentności w dzieleniu się informacjami dotyczącymi klimatu od przedsiębiorstw, które zajęły dalsze miejsca. Co więcej, zyskują ekonomicznie na swojej proekologicznej działalności.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego wyróżnienia. Po raz pierwszy zostaliśmy uwzględnieni w ogólnoświatowym indeksie , a po raz 6. z rzędu w rankingu CDP Nordic Climate Disclosure Leadership Index. Uzyskanie maksymalnej liczby 100 punktów czyni nasze osiągnięcie jeszcze wartościowszym” - powiedział Päivi Salpakivi-Salomaa, wiceprezes ds. środowiska i odpowiedzialności w UPM.

Na podstawie informacji firmy UPM opracował TK