Urządzenia myjące szyte na miarę w drukarni Masterpress
4 Apr 2018 09:05

W marcu br. zakończył się proces wdrożenia w drukarni Masterpress nowoczesnych i w pełni automatycznych urządzeń przeznaczonych do mycia części maszyn oraz do gruntownego mycia wałków rastrowych. Za dostawę i instalację modeli Simplex Big 2200 i Anilox Spray Cleaner 3000 produkcji francuskiej firmy Recyl odpowiadała firma GRAW.

Wyjątkowość tego zlecenia polegała na takim zaprojektowaniu, wyprodukowaniu i wdrożeniu urządzeń, by odpowiadały bardzo wygórowanym oczekiwaniom klienta.

Simplex Big jest myjką ciśnieniową, która w trybie automatycznym myje części maszyn specjalnym płynem, następnie je płucze, a na koniec suszy. Proces ten sprawia, że operatorzy otrzymują czyste części gotowe do ponownego użycia. Cały proces odbywa się w obiegu zamkniętym. Obsługa podczas całego cyklu mycia nie ma żadnego kontaktu z użytym środkiem chemicznym. Dodatkowo dla poprawy bezpieczeństwa zastosowany płyn jest pozbawiony lotnych związków organicznych (VOC free), co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo pracy oraz jest korzystne dla środowiska.

Urządzenie Anilox Spray Cleaner było również specjalnie projektowane w celu maksymalnego skrócenia czasu mycia wałków rastrowych. Produkt jest w stanie pomieścić 6 sztuk aniloksów i w kilkanaście minut gruntownie je wyczyścić (wliczając w ten czas płukanie i suszenie). Także w tym urządzeniu wykorzystywany jest - dedykowana dla poligrafii – środek chemiczny firmy Recyl.

Nowe urządzenia pozwolą drukarni jeszcze bardziej zoptymalizować procesy druku i skuteczniej wykorzystać możliwości maszyn drukujących, a tym samym obsłużyć więcej zleceń. Projekt udało się zrealizować dzięki dużemu zaufaniu do dostawcy i zaangażowaniu zespołu firmy Masterpress oraz niezłomności Mariusza Gromulskiego, doradcy technicznego firmy Graw.

Źródło: GRAW