VAL 175: technologiczny i rynkowy sukces
1 Aug 2014 11:54

Firma Valmatic zaprezentowała w trakcie ostatniej edycji targów Interpack pionową termoformierkę/napełniarkę własnej konstrukcji o ciekawej charakterystyce, przeznaczoną do produkcji jednoporcjowych laminowanych pojemników z tworzyw sztucznych

VAL175 – bo tak nazywa się wspomniane urządzenie – to owoc doświadczeń Valmatic na rynku outsorcingu, który oferuje możliwość szybkiej zmiany formatów od 1 ml do 300 ml, szybki dostęp oraz łatwość czyszczenia. System przeznaczony do średnio- i wysokonakładowej produkcji w sektorach kosmetycznym, chemicznym, farmaceutycznym i spożywczym, jest bardzo wszechstronny. Z jego pomocą można produkować jednoporcjowe stojące pojemniki z płaskim dnem z tworzyw sztucznych o różnej grubości, ze zrywalnymi foliami oraz bez aluminium. VAL175 został wyposażony w 10-calowy dotykowy ekran kontrolny konfigurowany przez kierownika zakładu. Wszystkie kluczowe funkcje VAL175 są wykonywane mechanicznie lub pneumatycznie i kontrolowane przez moduły sieci Profinet w cyklach, które można zaadaptować do specyficznych wymogów produktowych.

Prezentacja systemu na targach Interpack stanowiła nie tylko dogodną okazję do zapoznania się z jej możliwości przez targowych gości, ale również do konsolidacji strategicznej wizji firmy, która w Dusseldorfie podpisała kilka atrakcyjnych kontraktów. „Nasze oczekiwania względem nowego modelu były wysokie i jesteśmy zadowoleni z zaskakująco wysokiej liczby gości na stoisku, którzy wyrazili nim zainteresowanie i docenili zaangażowanie Valmatic w tworzenie innowacji opakowaniowych” - wyjaśnił Maurizio Levratti, właściciel koncernu.

Na podstawie informacji firmy Valmatic opracował TK