Verallia uniezależniła się od Saint-Gobain
3 Nov 2015 13:22

Grupa Saint-Gobain, producent, przetwórca i dystrybutor artykułów ze szkła, zamknął proces sprzedaży firmy Verallia dwóm nabywcom: Apollo Global Management oraz Bpifrance, którzy teraz posiadają odpowiednio 90% i 10% jej aktywów. Z nowymi akcjonariuszami Verallia staje się samodzielną grupą producencką, skoncentrowaną w pełni na produkcji opakowań szklanych. To nowy rozdział w długiej historii przedsiębiorstwa, które działa na rynku szkła od 1872 r.

Przez lata Verallia wzmacniała swoją sieć sprzedaży i operacji w nowych lokalizacjach w Europie Zachodniej i Wschodniej, Ameryce Południowej oraz Afryce Północnej. Obecnie francuska grupa, której główna siedziba pozostanie w kraju nad Sekwaną, zatrudnia 10 tys. pracowników do obsługi ponad 10 tys. odbiorców na całym świecie. Firma jest światowym liderem w produkcji butelek na wina, alkohole oraz szklanych opakowań na artykuły spożywcze, a także jednym z czołowych graczy w segmencie opakowań dla piwa w krajach takich jak Niemcy i Brazylia.

Jean-Pierre Floris, prezes i dyrektor generalny Verallia, powiedział: „Jestem szczęśliwy, mogąc liczyć na wsparcie naszych nowych akcjonariuszy we wdrażaniu strategicznych celów i w rozbudowie firmy. Naszym priorytetem pozostaje dążenie do perfekcji w zakresie sprawności operacyjnej oraz oferowanie klientom wyjątkowego poziomu jakości i serwisu. Będziemy kontynuować naszą politykę inwestycji w rozwój fabryk obsługujących rynek, na którym działamy, oraz rozwijanie wiedzy na temat produkcji szkła w naszym zespole. Mamy szczęście mogąc pracować ze szkłem, wyjątkowym materiałem, który stanowi punkt odniesienia w zakresie bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju w segmencie żywności, i pozostaniemy w czołówce innowacyjnych przedsiębiorstw.”

Na podstawie informacji serwisu Glass International opracował TK