WestRock przejmuje Multi Packaging Solutions
24 Jan 2017 14:50

Firmy WestRock oraz Multi Packaging Solutions ogłosiły w dniu dzisiejszym (24 stycznia) osiągnięcie ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia przez West Rock wszystkich wyemitowanych akcji MPS w cenie 18 dolarów za akcję za całkowitą kwotę 2,28 mld dolarów. Eksperci przypuszczają, że transakcja powinna natychmiast korzystnie odbić się na rezultatach finansowych WestRock, zarówno w wyniku wzrostu zysku na akcji, jak i poprawy wartości przepływów pieniężnych.

Utworzona w 2005 r. (z centralną siedzibą w Nowym Jorku) firma MPS jest jednym z czołowych globalnych dostawców specjalistycznych opakowań z zadrukiem. W gamie jej produktów znajdują się m.in. wysokiej jakości pudełka składane, inserty, etykiety oraz opakowania sztywne, które dostarcza renomowanym firmom, przede wszystkim z sektorów konsumenckiego i ochrony zdrowia. Przedsiębiorstwo obsługuje swych klientów za pośrednictwem 59 oddziałów umiejscowionych w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Jej ubiegłoroczny obrót wyniósł 1,6 mld dolarów, zaś skorygowany zysk EBITDA 237 mln dolarów.

„Przejęcie MPS to ważny krok naprzód, który przyspieszy naszą strategię i stworzy znaczącą wartość dla naszych klientów, pracowników i udziałowców” - powiedział Steve Voorhees, dyrektor generalny WestRock. „Dzięki tej transakcji pozyskujemy lidera w sektorze opakowań o wartości dodanej, który wzmacnia nasze zróżnicowane portfolio rozwiązań papierowych i opakowaniowych. MPS, kierowana przez jej utalentowany zespół menedżerów, dzieli z nami wysiłki dla zapewnienia naszym klientom różnorodnych opakowań, które pomagają im podbić rynki.”

„Rodzina MPS z entuzjazmem przystępuje do WestRock i uznaje to za logiczny następny krok w rozwoju naszej firmy” - stwierdził Marc Shore, dyrektor generalny i założyciel MPS. „Stając się częścią WestRock istotnie wzmacniamy portfolio produktów, które możemy zaoferować naszym klientom.” Shore oraz Dennis Kaltman, prezes MPS, wejdą w skład najwyższego kierownictwa WestRock, co zapisano w warunkach transakcji.

Multi Packaging Solutions posiada dwa zakłady produkcyjne w Polsce: w Tczewie oraz w Bydgoszczy.

Na podstawie informacji WestRock opracował TK