Więcej niż cięcie: narzędzia Esko Kongsberg uwalniają wyobraźnię
13 May 2015 10:15

Firma Esko ogłasza dostępność nowej serii narzędzi Kongsberg. Oprócz ponad stu wysokiej jakości narzędzi tnących, frezów i akcesoriów, w ofercie znajdą się nowe narzędzia, takie jak nóż do psaligrafii (wycinania papieru), kółko perforujące i narzędzie do pisma Braille’a. Wszystkie trzy narzędzia współpracują z seriami urządzeń Kongsberg XN, Kongsberg V i Kongsberg XL cyfrowych systemów obróbki wykończeniowej.

Innowacje w cyfrowej obróbce wykończeniowej otwierają nowe możliwości biznesowe

Firma Esko Kongsberg, świętująca w tym roku złoty jubileusz, zbudowała mocne podstawy dzięki właściwej technologii i umiejętnościom, które pozwalają klientom w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez cyfrową obróbkę wykończeniową w branży reklam zewnętrznych i opakowań. Bogata oferta stołów tnących Kongsberg odpowiada na zróżnicowane potrzeby i tempo pracy wymagane w różnych sektorach rynku.

Ale to różnorodność narzędzi naprawdę umożliwia klientom rozszerzenie oferty i rozwijanie firm dzięki najbardziej kreatywnemu wykorzystaniu materiałów i zastosowań. Producenci opakowań i reklam zewnętrznych pracują z różnego typu podłożami: od pianki przez tworzywa sztuczne po papier, tekturę falistą i karton. Do oferty stale dołączają nowe materiały, w tym szkło, drewno, aluminium i tekstylia – otwierając nowe rynki i nowe zastosowania. Aby sprostać tym nowym wymaganiom i stale poprawiać istniejące rozwiązania, doświadczony zespół ds. badań i rozwoju nieustannie opracowuje dla Esko Kongsberg nowe narzędzia. Wyróżnia je wysoka wydajność i precyzja.

Ponad 100 noży tnących i wciąż przybywa nowych

Obecnie Esko Kongsberg oferuje ponad 100 różnych noży tnących, które są zoptymalizowane dla różnorodnych materiałów i zastosowań. Ale te systemy tnące mogą jeszcze więcej, jeśli zostaną wyposażone w kółka i ostrza do bigowania, frezy lub pisaki ploterowe.

Trzy przykłady nowoopracowanych przez Kongsberg narzędzi i ich możliwości:

- nowy nóż do psaligrafii (czyli wycinania papieru), który wycina najdrobniejsze detale w papierze i kartonie z niespotykaną dotychczas precyzją. Jest to narzędzie doskonałe do ozdabiania kartek okolicznościowych, materiałów promocyjnych czy próbek ze składanego kartonu;

- kółko perforujące 60 mm umożliwia użytkownikom jeszcze szybsze tworzenie perforacji ułatwiających zaginanie i rozrywanie tektury falistej o grubości do 4 mm. To narzędzie doskonale nadaje się do produkcji materiałów w punktach sprzedaży i wszelkiego typu opakowań. Zanim narzędzie to było dostępne, wykonanie 1 metra perforacji 3x3 (nacięcie 3 mm i odstęp 3 mm) zajmowało około 40 sekund. Nowe kółko potrzebuje na to zaledwie 2 sekundy, a to znaczna oszczędność czasu;

- narzędzie do pisma Braille’a wyposażone jest w kulki z przezroczystego akrylu, które umieszcza się w małych otworach. Otwory te frezowane są za pomocą specjalnego wrzeciona, które tworzy wypukłe kropki wyczuwalne opuszkami palców. Narzędzie do pisma Braille’a współpracuje
z większością sztywnych materiałów o grubości powyżej 1 mm i wykorzystywane jest w produkcji oznakowań w alfabecie Braille’a.

Wszystkie narzędzia tnące Kongsberg dostepne w sklepie internetowym

Sklep internetowy Esko Kongsberg www.esko.com/store oferuje frezy, ostrza i inne akcesoria oraz wszystkie certyfikowane materiały eksploatacyjne dla wszystkich cyfrowych stołów do obróbki wykończeniowej. Każdego dnia coraz więcej klientów trafia do sklepu Esko, polegając na wiedzy oraz doświadczeniu Esko, które pomaga im rozwijać swoje firmy.

„Tysiące klientów na całym świecie używa naszych stołów Kongsberg do różnych zastosowań
i materiałów” – podsumowuje Knut Johansen, koordynator produktu w Esko Kongsberg. „Oferujemy kompletne rozwiązania cyfrowej obróbki wykończeniowej oraz stale opracowujemy i ulepszamy narzędzia do nowych zastosowań i podłoży. Nasze zespoły ds. badań i rozwoju oferują innowacyjność oraz pomagają nam poszerzać ofertę narzędzi, a tym samym zwiększać użyteczność stołów tnących.

Więcej informacji na temat rozwiązań Esko w dziedzinie cyfrowej obróbki wykończeniowej oraz wyjątkowej gamy narzędzi Kongsberg można znaleźć na stronie firmy lub na stoisku Esko podczas FESPA 2015, gdzie eksperci będą udzielać informacji na temat produktów i możliwości biznesowych.

Źródło: Esko