Wodny inkjet od WIFAG-Polytype Technologies AG
18 Jun 2014 14:51

Firma WIFAG-Polytype Technologies AG poinformowała o swojej nowej technologii, jaką jest cyfrowy druk inkjetowy na bazie wody, umożliwiający druk na tworzywach sztucznych, aluminium i podłożach papierowych.

Podczas zorganizowanych na początku czerwca br. Dni Otwartych w szwajcarskim Fryburgu Jörgen Karlsson, dyrektor generalny WIFAG-Polytype Technologies AG, zaprezentował szeroki wachlarz możliwości, jakie oferuje reprezentowana przez niego firma, wśród których znalazła się pilotażowa wersja maszyny drukującej Techma-4. Może ona drukować za pomocą przemysłowych atramentów na bazie wody na takich podłożach jak folie z tworzyw sztucznych, aluminium i substraty papierowe. Można ją wykorzystywać m.in. do produkcji opakowań żywności.

Innymi kluczowymi punktami imprezy były postępy w druku cyfrowym oraz nowe centrum – Competence Center Fluid Technologies, które powstało po przejęciu zespołu badawczo-rozwojowego z firmy Ilford.

W imprezie uczestniczyło około 50 reprezentantów dużych,  znanych międzynarodowych przedsiębiorstw z przemysłu gazetowego, opakowaniowego i zajmujących się powlekaniem.

Na podstawie informacji firmy wifag//polytype opracował KS

error: Kopiowanie zabronione!