Wspólna inwestycja Arctic Paper i Rottneros
18 Feb 2023 10:50

Arctic Paper i Rottneros zawarły umowę o wspólnym przedsięwzięciu – inwestycji o wartości 100 mln PLN w produkcję opakowań z formowanego włókna celulozowego. Polska spółka joint-venture z udziałem partnerów 50/50 uruchomi produkcję w polskiej fabryce Arctic Paper.

Cieszymy się, że razem z Rottneros zrobimy kolejny krok w obszarze zrównoważonych opakowań biodegradowalnych. Inwestycja ta jest ważną częścią naszej strategicznej dywersyfikacji - mówi Michał Jarczyński, CEO Arctic Paper S.A.

Inwestycja oparta jest na wykorzystaniu wspólnych kompetencji i synergii. Rottneros wnosi do przedsięwzięcia doświadczenie w produkcji celulozy i opakowań z formowanego włókna celulozowego, natomiast Arctic Paper wynajmuje halę produkcyjną korzystnie zlokalizowaną w Kostrzynie, blisko granicy z Niemcami, oraz dostarczać będzie media i świadczyć inne usługi.

Oczekuje się, że zdolność produkcyjna zakładu osiągnie około 80 milionów sztuk rocznie, a spółka spodziewa się osiągnąć obroty w wysokości około 60 milionów PLN przy pełnej zdolności produkcyjnej. Produkcja, której rozpoczęcie planowane jest na koniec 2023 roku, będzie koncentrować się na opakowaniach wysokobarierowych, ale także na opakowaniach o prostszych wymaganiach funkcjonalnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Arctic Paper