Współpraca Dow i Nordmeccanica na rynku opakowań giętkich
1 Mar 2016 14:21

Amerykański koncern Dow Chemical Company podejmie współpracę z dostawcą rozwiązań sprzętowych do lakierowania, powlekania i metalizacji, włoską firmą Nordmeccanica Spa, by wspólnie tworzyć rozwiązania w zakresie opakowań giętkich.

W należącym do Dow centrum innowacji Pack Studios we włoskim Mozzate stanęła linia do powlekania Nordmeccanica Super Combi 3000, przygotowana specjalnie na potrzeby klientów kupujących kleje Dow i pragnących przetestować nowe rozwiązania w zakresie laminowania opakowań. Współpraca będzie rozszerzona również na inne centra Pack Studios na całym świecie.

Koncentrując się na szybszym wdrażaniu do komercyjnej sprzedaży nowych rozwiązań klejących, obie firmy zamierzają prowadzić wspólne projekty, które doprowadzą do pojawienia się w tym roku na rynku kilku nowych technologii.

„To formalne porozumienie w zakresie rozwoju stanowi kolejny element silnego zaangażowania Dow w przemysł klejowy, wyrażające się dodatkowo naszym silnym udziałem w rynku opakowań giętkich dzięki ofercie polietylenu oraz specjalistycznych żywic” - oświadczył Greg Bunker, dyrektor ds. biznesu w oddziale klejów dla opakowań, tekstyliów i higieny.

„Obecnie technologia jest tak zaawansowana, że innowacja staje się efektem połączonego wysiłku wielu graczy. Dzięki tej silnej kooperacji będziemy nadal wspierać rozwój segmentu opakowań giętkich, który wpływa na prawie każde życie na tej planecie. Ten przemysł jest również jednym z najbardziej znaczących z uwagi na tworzenie opakowań przyjaznych dla środowiska, dzięki najbardziej efektywnemu zużyciu materiałów, a także redukcji odpadów spożywczych w globalnym łańcuchu dostaw żywności” - dodał Vincenzo Cerciello, dyrektor techniczny z Nordmeccanica Group.

Na podstawie informacji Dow opracował TK