Wszechstronność RPC kluczem do sukcesu
19 May 2016 12:08

Możliwości produkcyjne RPC obejmujące szereg technologii w różnych pionach Grupy pozwoliły nowo założonej firmie Roar Advanced Finishing, specjalizującej się w pielęgnacji i wykańczaniu samochodów, zaopatrywać się w większość potrzebnych jej opakowań u jednego dostawcy.

RPC Superfos UK dostarcza 1- i 2,5-litrowe pojemniki polipropylenowe Paintainer, RPC Promens Industrial Rushden produkuje litrowe butelki z HDPE, a PET Power spełnia zapotrzebowanie Roar na litrowe butelki z PET.

Firma Roar, założona przez grupę specjalistów posiadających ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie napraw i wykańczania samochodów oraz wykańczania elementów z materiałów kompozytowych, stworzyła szeroki asortyment produktów przeznaczonych na rynki światowe dla branży samochodowej i dla konsumentów.

Zróżnicowane produkty wymagają różnego rodzaju opakowań, ale podstawowym wymaganiem w każdym przypadku jest to, aby opakowanie było praktyczne, funkcjonalne i odzwierciedlało dbałość firmy o wysoką jakość, jak wyjaśnia dyrektor Rob Wilkinson:

„W przypadku specjalistycznych produktów tego typu szczególnie ważne jest to, aby opakowanie było mocne i zapewniało skuteczną ochronę. Jednocześnie opakowanie musi wyglądać atrakcyjnie i być łatwe w użyciu. Współpracowałem już wcześniej z RPC i wiedziałem, że mogę liczyć na to, iż spełnią oni te wymagania, zapewniając niezawodną obsługę i jednolitą jakość”.

Opakowania wykorzystywane są do takich produktów jak Extreme Wax (butelki z PET), Extreme Fine Grade do usuwania kolistych zarysowań (butelki z HDPE) oraz Speed Cut Compound do usuwania rys po szlifowaniu (pojemniki Paintainer). Wszystkie opakowania są w charakterystycznym kolorze pomarańczowym i czarnym firmy Roar, co stwarza silny efekt marki i skutecznie eksponuje produkty na półce.

Butelki z HDPE produkowane są w kolorze pomarańczowym, a z PET w czarnym. W obu wersjach błyszcząca etykieta przypada na dużą część butelki. Pojemniki Paintainer zdobione są techniką etykietowania w formie, która pozwala stworzyć wysokiej jakości efekt na całej powierzchni, a jednocześnie umieścić wśród zdobień szczegółowe instrukcje stosowania produktu.

„Tworzywa sztuczne okazują się bardzo uniwersalnym materiałem, zdolnym do spełnienia wymagań związanych z wieloma naszymi produktami” – podsumował Rob Wilkinson.

„Firma RPC jest równie wszechstronna, gdyż pozwala nam zaopatrywać się w opakowania tak wielu różnych typów u jednego dostawcy, a poziom możliwości technicznych firmy jest wyraźnie widoczny we wszystkich tych pojemnikach”.

Źródło: RPC