Wszechstronny atrament od Linx drukuje na polietylenie i nie tylko
15 Jan 2015 11:37

Firma Linx Printing Technologies zaprezentowała nowy atrament, który jest przeznaczony do zadruku podłoży polietylenowych (PE) oraz wielu polipropylenowych (PP). Linx Black PE Ink 1130 został stworzony z myślą o specyficznych wymaganiach, jakie tworzywa PE i PP – szeroko wykorzystywane na wielu rynkach końcowych, m.in. żywności, leków, kosmetyków, motoryzacyjnych itd. - stawiają przed drukarzami. Nadaje się do bezkontaktowego zadruku opakowań spożywczych zgodnie z przepisami szwajcarskiego rozporządzenia (Swiss Ordinance 817.023.021) stanowiącego europejski zbiór zasad dotyczących farb do opakowań żywności.

„PE i PP to podłoża, które są wymagające w kwestii adhezji ze względu na ich niską energię powierzchniową” - wyjaśnia Ndidi Ihekwaba, specjalista ds. produktów w dziale atramentów firmy Linx Printing Technologies. „Linx Black PE Ink 1130 radzi sobie z tym wyzwaniem i tworzy doskonałe wiązanie z tymi podłożami, zapewniając kodowanie wysokiej jakości przy każdym użyciu.”

Dodatkowo, ponieważ nowy atrament doskonale przywiera także do innych substratów – w tym ABS, akrylu, aluminium, szkła, HDPE, LDPE, PET oraz lakierowanych kart – pozwala osiągnąć producentom korzystać z jednego, nie kilku, typów klejów, i wykorzystywać je do znakowania szerokiej gamy opakowań.

Jak przekonuje producent, Linx Black PE Ink 1130 zapewnia doskonałą jakość druku, szybko wysycha i pozwala na druk wyraźnych, łatwych do odcyfrowania kodów nawet w najtrudniejszych warunkach produkcyjnych.

Na podstawie informacji Linx Printing Technologies opracował TK