Wygrana Iggesund w dwóch kategoriach
25 Oct 2017 09:37

Opakowania kartonowe produkowane z tektury firmy Iggesund Paperboard wygrały w dwóch kategoriach podczas rozdania nagród Carton Excellence Awards 2017. Nagrody były przyznawane w ostatnich dniach września na kongresie Pro Carton/Ecma w Wiedniu. Produkty Iggesund zostały uznane za najlepsze w kategorii „Uroda i kosmetyki” oraz w nowej kategorii „Ratujmy planetę”.
Beauty Box właściciela marki – FEMIA Cosmetic Vertriebsgesellschaft GmbH – to pięciodniowa, intensywna terapia. Kuracje w ampułkach oraz ich wysoce skoncentrowane składniki są uznawane za niezwykle szybką formę pielęgnacji skóry. Opakowanie przyciąga wzrok w miejscu sprzedaży: okienko w opakowaniu umożliwia skupienie uwagi na dziesięciu delikatnych, szklanych ampułkach oraz różowym eliksirze piękności. Opakowanie z kuracją zapewniającą ekskluzywną pielęgnację i upiększanie udostępniono w sklepach przed Dniem Matki.
Działająca w branży opakowań rlc | packaging group zajęła się konwersją oraz projektowaniem strukturalnym. Użyto kartonu Incada Silk o gramaturze 280 g/m2. Najważniejsze elementy projektu to ampułki starannie zabezpieczone na wieczku i u podstawy, co zapewnia doskonałą ochronę przed uszkodzeniem lub przedwczesnym usunięciem ampułki, nawet bez folii zabezpieczającej PET w okienku opakowania. Otworzenie opakowania zapewnia unikatowy „efekt wow”, który trudno zapomnieć. Ponadto opakowanie jest niebywale efektowne: wykończenie współgra z przyjemnym w dotyku lakierem. Taką konstrukcję z kartonu można w całości poddać recyklingowi, co zapewnia jakość w ramach zrównoważonego rozwoju.
Piękne, proste i bezpieczne. To atrakcyjne pudełko zapewnia wszystko, czego potrzeba, aby przechować, zabezpieczyć i zademonstrować cenne, szklane ampułki. Fiolki z płynem są utrzymywane w miejscu u podstawy ORAZ w górnej części kartonu. Ampułki są umieszczane w opakowaniu w taki sposób, że podczas zamykania kartonu oba ich końce zostają przytrzymane u podstawy i w górnej części opakowania. Po jego otworzeniu ampułki zostają pięknie zaprezentowane. Przyjemny w dotyku lakier stanowi ten «dodatkowy element» przykuwający uwagę”, stwierdzili członkowie jury.
HAL Allergy Venomenhal, zwycięzca w kategorii Ratujmy planetę, to przykład na to, że w branży opieki zdrowotnej nadal istnieje wysokie zapotrzebowanie na inteligentne koncepcje, które mogą zapewnić znaczne korzyści dla klientów i producentów. Ta nowa konstrukcja wnętrza została opracowana dla istniejącego kartonowego opakowania zewnętrznego, które teraz może być klejone i konfigurowane przy użyciu półautomatycznej linii pakującej. Ten nowy zestaw zastępuje całkowicie ręczną konfigurację starej konstrukcji i eliminuje potrzeby związane ze specjalnym opakowaniem do transportu. Drukowane kolory w tylnej części wnętrza mają za zadanie wspierać prawidłowe napełnianie kartonów fiolkami o odpowiednich kolorach zatyczek.
Nowa konstrukcja znacznie redukuje koszty opakowania, a mniejsza ilość materiału wymaganego do produkcji ma duży, pozytywny wpływ na środowisko. Wnętrze opakowania utrzymuje fiolki bezpiecznie i stabilnie, zapewniając ich gotowość do użycia. Ponadto nowa konstrukcja wymaga znacznie mniej miejsca od poprzedniej, co ponownie przekłada się na niższe koszty.
„Znaczna redukcja w zakresie opakowania sprawia, że jest to zwycięzca w tej kategorii. Nowa konstrukcja odchodzi od pakowania ręcznego, a ponadto nie potrzeba już specjalnego opakowania do transportu. Niemniej cenne fiolki nadal są dobrze utrzymywane i chronione”, stwierdzili członkowie jury w swoim werdykcie.
Produkcją i projektowaniem graficznym oraz strukturalnym zajęła się firma Intergrafipak.
Źródło: Iggesund

Beauty Box

HAL Allergy Venomenhal