Wyhoduj sobie grzyby… w opakowaniu
3 Sep 2014 12:29

Podlewaj, zbierz i ciesz się smakiem – te proste przyjemności związane ze świeżymi grzybami zapewnia nowe, unikalne opakowanie firmy DS Smith, stworzone we współpracy z jej klientem, Rafaelem Schwarzmannem. System opakowaniowy wykonany z tektury falistej umożliwia nieskomplikowane uprawianie i spożycie świeżych grzybów jadalnych (boczniaków) w domu – prosto z pudełka.

Podstawą projektu o nazwie Pilzbox jest składane pudełko z dnem typu „crash-lock”, wyposażone dodatkowo w uchwyt do noszenia oraz zintegrowany, odczepiany pojemnikiem na butelki ze sprejem. Dzięki specjalnemu otworowi pudełko może być łatwo zawieszone na gwoździu wbitym w ścianę. Perforowane otwarcie na przedniej stronie pozwala na codzienne zwilżanie grzybów wodą. Dzięki swej specjalnej strukturze, opakowanie gwarantuje nawet trzykrotny „zbiór” z jednego pudełka. Pilzbox wykonano z tektury falistej pochodzącej z odzysku, która została zadrukowana bezrozpuszczalnikowymi farbami w technologii fleksograficznej.

Koncepcja gotowego do użytku opakowania na grzyby umożliwia konsumentowi domową uprawę grzybów bez żadnego wysiłku i bez wcześniejszych doświadczeń w tym zakresie. Ściółkę, na której rosną grzyby, stanowią fusy po kawie (organicznej lub pochodzącej od producentów skupionych w ruchu Fairtrade) oraz źdźbła trawy i trociny jako wypełniacze. Po zakończeniu uprawy pozostałe odpady można wykorzystać jako nawóz lub rozsypać we własnym ogrodzie. Opakowanie nadaje się do recyklingu.

Na podstawie informacji firmy DS Smith opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!