X-Rite i Flint Group ogłosiły współpracę w zarządzania kolorem
11 Apr 2018 07:15

Rosnące zapotrzebowanie branży opakowań na zgodność barw wymaga od dostawców – począwszy od właścicieli marek, po drukarzy i producentów opakowań – partycypowania w tworzeniu spójnego i solidnego systemu workflow w zakresie komunikacji kolorystycznej.

Wchodzący w skład Flint Group oddział Paper & Board (papieru i tektury) podpisał nową umowę partnerską z firmą X-Rite, globalnym liderem w zakresie technologii barw, której celem jest stworzenie rozwiązania do zarządzania barwą ułatwiającego użytkownikom produktów X-Rite (densytometru eXact oraz oprogramowania NetProfiler) niezawodne spełnianie oczekiwań klientów w druku opakowań i łańcuchu dostaw.

Cyfrowe rozwiązania w zakresie zarządzania barwą VIVO Colour Solutions to dynamiczna platforma komunikacji i obsługi koloru wspierana przez dostawcę serwisu kolorystycznego– Global Colour Centre (GCC). Vivo ColourCloud korzysta z urządzenia eXact przy tworzeniu scentralizowanego, bazującego na Internecie, samoobsługowego cyfrowego magazynu kolorów, zawierającego tysiące zaakceptowanych i przetestowanych kolorów. Dzięki niemu klienci korzystają z możliwości łatwego przeszukania i ściągnięcia plików CxF, DigiSwatches oraz receptur farbowych.

Ray Cheydleur, dyrektor X-Rite z oddziału produktów do druku i przetwarzania obrazu, komentuje: „Na tej współpracy skorzystają drukarze będący klientami Flint Group na całym świecie. Wykorzystując oprogramowanie X-Rite NetProfiler do kontroli pracy urządzenia, oraz nagradzany ręczny spektrofotometr eXact, zagwarantuje ona ostateczne porozumienie w kwestii pomiaru kolorów między Flint Group a jego klientami z obszaru druku i przetwarzania opakowań. W połączeniu z VIVO Colour Solutions ta technologia zapewni spokój przetwórcom oraz zagwarantuje przewagę konkurencyjną dzięki gwarancji opakowań o stałej kolorystyce.”

Stuart Duffy, dyrektor Flint Group w zakresie profesjonalnego serwisu w dziale papieru i tektury, dodaje: „Cieszy nas osiągnięcie porozumienia przy tej unikalnej współpracy z X-Rite, liderem wśród dostawców urządzeń do pomiaru barw. Po przeprowadzeniu rygorystycznych testów beta w wielu fabrykach tektury falistej okazało się, że nasze wstępne oczekiwania zostały znacznie przekroczone. Wspomniane zakłady wykonały setki wyszukań za pośrednictwem VIVO ColourCloud, osiągając 100% trafność już za pierwszym razem. Ten poziom jakości jest skutkiem spójnego cyfrowego workflow przy wsparciu spektrofotometru eXact firmy X-Rite. Efektem jest wydajny proces zarządzania kolorem 'end-to-end', który spełnia potrzeby każdej wielkości firm prepressowych, drukarni oraz producentów opakowań (…). Nie wątpię, że VIVO Colour Solutions, w połączeniu z wyposażeniem X-Rite, mogą stać się standardem w tej branży.”

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK