Xeikon uzupełnia paletę swoich tonerów o nowe kolory
16 Jun 2015 09:08

Firma Xeikon ogłosiła wprowadzenie do oferty dwóch nowych tonerów, MatteSilver oraz PalladiumSilver. Specjalne tonery w odcieniu srebrny metalik pozwolą projektantom na większą kreatywność i poszerzą możliwości druku etykiet i opakowań z wykorzystaniem cyfrowych technologii drukowania Xeikona. Oba tonery zapewniające luksusowy efekt wizualny to pierwsze produkty z nowej grupy tonerów Xeikon Creative Colors, które dostarczają wartość dodaną drukowi etykiet i opakowań, zwłaszcza w segmencie produktów konsumenckich.

MatteSilver dostarcza efektowność głębokiego metalizowanego wykończenia zadrukowanemu podłożu, podczas gdy PalladiumSilver – dostępny wyłącznie w portfolio druku cyfrowego Xeikona – zapewnia cętkowany srebrzysty połysk oraz dodatkową fakturę powierzchni.

„Dzięki nowej linii tonerów Creative Colors firma Xeikon naśladuje możliwości farb fleksograficznych i offsetowych. Oddajemy drukarzom i przetwórcom etykiet i opakowań możliwość zaoferowania właścicielom marek wartości dodanej w postaci wrażeń dotykowych i optycznych - popularnych elementów promocji marki oraz marketingu na globalną skalę - dostarczanych przez proces druku cyfrowego Xeikona” - wyjaśnia Jeroen Van Bauwel, dyrektor ds. zarządzania produktem w firmie Xeikon. „Linia tonerów Creative Colors uzupełnia nasze możliwości w obszarze druku etykiet i opakowań o dodatkowy wymiar – krótsze nakłady, więcej wariantów produktowych oraz szybszą realizację zamówień niż w przypadku konwencjonalnych procesów – a także, naturalnie, o personalizację. One rzeczywiście wyróżniają projekt!”

Nowe tunery uzupełniają portfolio Xeikona, na które obecnie składają się: kolory standardowe (CMYK); standardowe i nietypowe kolory spotowe, kolory techniczne umożliwiające realizację funkcji specjalnych, np. kolory zabezpieczające. „Nowa linia Creative Colors to absolutna nowość – jesteśmy pewni, że zagwarantuje nowe możliwości drukarzom wykorzystującym drukarki Xeikona dla odróżnienia się od konkurencji, dostarczając luksusowe efekty, których pożądają obecnie właściciele marek. Nowe tonery stanowią również kolejny krok w transformacji druku i produkcji opakowań – od technologii analogowych do cyfrowych – nie tylko umożliwiając tworzenie nowych aplikacji, ale również pozwalając drukarzom i przetwórcom na przenoszenie jeszcze większej liczby prac z druku i introligatorni konwencjonalnej do cyfrowej. A to dopiero początek!”.

Tonery z nowej linii trafią na rynek w czasie targów Labelexpo Europe 2015, które odbędą się w Brukseli w dniach 29 września – 2 października br. „Najwyższej jakości wykończenie zapewniane przez te dwa metaliczne tonery to doskonały sposób, by pokazać naszą ekscytującą linię Creative Colors” - podsumowuje Van Bauwel - „a Labelexpo Europe to idealne wydarzenie, by pokazać je w działaniu na maszynie Xeikon Cheetah”.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TK