XSYS zapowiada podwyżkę cen
22 Nov 2022 12:04

W związku z utrzymującymi się podwyżkami kosztów surowców oraz dopłatami żądanymi przez dostawców firma XSYS jest zmuszona do podniesienia cen swoich offsetowych płyt drukowych nyloprint. Ceny wzrosną od 1 stycznia 2023 r. o 8-16%.

Dotychczas XSYS była w stanie częściowo równoważyć wzrost kosztów dzięki działaniom podnoszącym efektywność i optymalizującym procesy, jednak teraz jest zmuszona przenieść część obciążeń finansowych na swych klientów. Decyzja umożliwi jej dalszy rozwój rynkowy oraz zabezpieczy niezawodność dostaw płyt nyloprint.

XSYS poświęca się dostarczaniu najlepszych produktów swoim klientom mimo bezprecedensowej presji kosztowej oraz trudnej sytuacji panującej w łańcuchu dostaw – mówi globalny wiceprezes ds. handlowych w XSYS Friedrich von Rechteren. Jednak ustalając warunki umowy na rok 2023 ponownie stanęliśmy w obliczu znacznych podwyżek cen bazowych przez naszych dostawców, które odbijają się szczególnie negatywnie na portfolio XSYS nyloprint. W skład surowców używanych do produkcji tego konkretnego asortymentu wchodzi większa ilość trudnych do pozyskania komponentów, a przy bardzo ograniczonej liczbie alternatywnych dostawców nie mieliśmy innego wyboru niż zaakceptowanie tych kosztów, wraz ze zwiększeniem dopłat.

Oprócz wspomnianych wyżej wzrostów cen stałym wyzwaniem jest zabezpieczenie dostaw specjalistycznych materiałów w sytuacji, gdy opóźnienia wpływają negatywnie na plany produkcji oraz czasy realizacji zamówień. Co gorsza stale utrzymują się wysokie ceny energii, które odbijają się nie tylko na transporcie, ale również magazynowaniu i innych działaniach związanych z logistyką.

Friedrich von Rechteren dodaje: To niezwykle trudny czas dla branży, gdy dostawcy i przetwórcy zmagają się z trudnościami w pozyskiwaniu materiałów i dostarczaniu swoich produktów, co oczywiście wpływa na cały łańcuch wartości. Niestety byliśmy zmuszeni do takich działań, ale to naprawdę ostateczność i chcę zapewnić naszych klientów, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć negatywne skutki dzięki ścisłej współpracy i wsparciu.

Opracowano na podstawie informacji firmy XSYS

error: Kopiowanie zabronione!