Zaczyna się rewolucja RE: GmbH i Comexi
3 Nov 2023 08:33

Firmy RE: GmbH wraz z Comexi z dumą ogłaszają początek partnerstwa służącego rozwojowi cyfryzacji w sektorze wytłaczania tworzyw sztucznych i opakowań plastikowych, którego celem jest wyznaczenie nowych standardów branżowych. W ramach wspólnych wysiłków firmy przyjmują holistyczne podejście, które umożliwia przetwórcom tworzyw sztucznych i producentom opakowań płynne połączenie wszystkich procesów produkcyjnych, ujawniając bezprecedensowy potencjał optymalizacji.

Przetwórcy tworzyw sztucznych i producenci opakowań na całym świecie podejmują wysiłki zintegrowania danych pochodzących z procesów przetwórczych z całością danych produkcyjnych. Obejmuje to szeroki zakres krytycznych procesów, od jakości druku i zgrzewania po powlekanie, laminowanie i zarządzanie odpadami. Istniejące odizolowane aplikacje utrudniają kompleksową integrację procesów, a tym samym eliminują cenne możliwości optymalizacji.

Aby sprostać temu wyzwaniu RE: GmbH, korporacyjny start-up Grupy Reifenhäuser specjalizujący się w rozwiązaniach cyfrowych dla przemysłu, oraz Comexi, dostawca pionierskich rozwiązań z obszaru druku, laminacji i cięcia, połączyły swoje doświadczenie. W Comexi staramy się być w czołówce przełomowych osiągnięć dla sektora opakowań. Partnerstwo z RE: GmbH jest dla nas konsekwentnym krokiem w kierunku dalszego dostarczania wartości naszym klientom. Nasza współpraca wykracza poza zwykłą integrację procesów przetwórczych. Wprowadzamy nową erę produktywności, jakości i zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu produkcyjnym - mówi Jordi Sahun, dyrektor ds. innowacji i technologii w Comexi.

Daniel Kajan, dyrektor ds. produktów i operacji w RE:, dodaje: Integrując swoje operacje przetwórcze z oprogramowaniem specjalistycznym c.Hub nasi klienci osiągną niezrównaną efektywność operacyjną, przyspieszą procesy podejmowanie decyzji i osiągną silną przewagę konkurencyjną na szybko zmieniającym się rynku. Rozwój pakietu Comexi-to-c.Hub jest kamieniem węgielnym tego partnerstwa. Przykładowo klienci mogą teraz przeglądać i analizować dane z fleksograficznych maszyn drukarskich Comexi w czasie rzeczywistym, korelować je z innymi danymi z procesu produkcyjnego i dokumentować kluczowe parametry jakości.

Wierzymy, że ta współpraca będzie stanowić dla branży iskrę stanowiącą punkt wyjścia do kolejnych aliansów. C.Hub jest w stanie integrować aktywa i systemy w różnym wieku, różnych typów i od różnych dostawców. Im więcej innowatorów dołączy do naszej platformy, tym większa będzie jej przełomowa siła i korzyści dla naszych klientów - podkreśla Daniel Kajan z RE:.

Opracowano na podstawie informacji firmy Comexi