Zahoransky konsekwentnie rozszerza swoją międzynarodową działalność
9 Jun 2015 10:49

Po uruchomieniu nowej fabryki w Tamil Nadu w południowych Indiach (2,5 tys. m2 powierzchni produkcyjnej), 22 maja br. firma Zahoransky zapoczątkowała rozbudowę działającego od 1974 r. zakładu w Logroño, stolicy hiszpańskiego regionu La Rioja. Inwestycja zwiększy przestrzeń produkcyjną o 2 tys. m2 oraz administracyjną o ok. 600 m2. Koszt prac ma się zamknąć w kwocie 2,5 mln euro.

W oficjalnej ceremonii rozpoczęcia prac wzięli udział przedstawiciele zarządu z Niemiec, burmistrzyni Logroño, pani Concepción Gamarra, a także premier regionu La Rioja Pedro Sanz. Po zakończeniu rozbudowy w połowie 2016 r. fabryka będzie mogła się pochwalić dwukrotnie większą powierzchnią produkcyjną (4 tys. m2). Inwestycja była niezbędna dla zaspokojenia rosnącego globalnego zapotrzebowania na maszyny dla segmentu szczotek i mioteł.

Mieszkańcy miasta Logroño oraz regionu z radością witają rozbudowę fabryki, która ma duże znaczenie gospodarcze dla tego obszaru. Pedro Sanz podziękował firmie za jej zaangażowanie oraz za tworzenie nowych miejsc pracy. Po zakończeniu prac zatrudnienie w zakładzie znajdzie dodatkowo 80-100 pracowników, ponad dwukrotnie więcej niż dotychczas.

Grupa Zahoransky jest właścicielem 6 fabryk na całym świecie. Firma jest podzielona na trzy oddziały biznesowe: Machinery & Production, Mold Making oraz System Technology, dostarczając na rynek automaty szczotkarskie, maszyny do produkcji opakowań blistrowych, formy wtryskowe oraz wszechstronne zautomatyzowane rozwiązania.
Na podstawie informacji Grupy Zahoransky opracował TK