Zakłady Metsä Board staną się platformami innowacji
8 Jan 2020 09:53

Należąca do Metsä Group firma Metsä Board uczestniczy we wspólnym projekcie SEED prowadzonym przez Fiński Instytut Badawczy VTT, w którym przedsiębiorstwa z branży drzewno-papierniczej opracowują nowe rozwiązania cyfrowe we współpracy z firmami teleinformatycznymi.

W ramach dwuletniego projektu zakłady posłużą jako platformy innowacji dla programistów aplikacji i instytucji badawczych, które zajmują się rozwiązywaniem problemów produkcyjnych. Celem współpracy jest znalezienie nowych rozwiązań cyfrowych zwiększających wydajność produkcji.

Pilotażowy projekt Metsä Board dotyczy zarządzania bazą danych o częściach zamiennych. Jego celem jest ujednolicenie i rozszerzenie danych podstawowych dotyczących nazw części z wykorzystaniem automatyzacji i sztucznej inteligencji. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, znacząco obniży koszty utrzymania ruchu, a opracowana technologia może być również zastosowana do potrzeb innych dziedzin działalności.

„Z zainteresowaniem czekamy na rozwój tej eksperymentalnej koncepcji w celu zwiększenia efektywności zakładów. Kiedy połączymy systemy zakładowe, dane dostępne w Internecie i wiedzę naszych ekspertów, możemy oczekiwać nowych, nieznanych dotychczas możliwości” – powiedział Perttu Vikman, Maintenance Director, Metsä Board.

Łączna wartość projektu SEED wynosi około 7 milionów euro. Jego głównym sponsorem jest Business Finland. Inne firmy z branży drzewno-papierniczej biorące udział w projekcie to UPM i Essity. Na początku projektu uczestniczyło w nim łącznie 20 przedsiębiorstw.

Źródło: Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!