Zaktualizowana oferta oraz nowy Przewodnik po etykietach trwałych UPM Raflatac
1 Dec 2014 12:58

Firma UPM Raflatac wprowadza zaktualizowaną ofertę rozwiązań do etykietowania przemysłowego, etykietowania maszyn i urządzeń oraz materiałów szczególnie odpornych na warunki zewnętrzne. Te produkty charakteryzują się różnorodnymi specyfikacjami, które sprawdzają się w konkretnych zastosowaniach. Zaawansowane kleje wodne i kleje utwardzane światłem UV stanowią ekologiczny wybór.

Etykiety trwałe muszą spełniać bardzo zróżnicowane wymagania w zakresie odporności na działanie całej gamy czynników, w tym wysokiej temperatury, substancji chemicznych, wilgoci, naprężeń mechanicznych oraz warunków zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV. Typ etykietowanego materiału także ma decydujące znaczenie, zwłaszcza w doborze kleju, i zależy od energii powierzchniowej i gładkości powierzchni.

Aby sprostać tym wszystkim wymaganiom, etykiety trwałe firmy UPM Raflatac składają się z wytrzymałych materiałów wierzchnich (powlekanych lub nie) oraz folii do laminowania zapewniających dodatkowe zabezpieczenie druku, wytrzymałość mechaniczną i dłuższy okres eksploatacji. Najnowszy klej bezrozpuszczalnikowy dorównuje tradycyjnym rozwiązaniom, a w niektórych przypadkach sprawdza się nawet lepiej i charakteryzuje się dużo mniejszym wpływem na środowisko.

Nowo opublikowany Przewodnik po etykietach trwałych zawiera opisy techniczne produktów i ułatwia wyszukiwanie materiałów etykietowych odpowiednich do trudnych zastosowań. Przewodnik można pobrać ze strony firmy UPM Raflatac razem z pełną wersją danych technicznych etykiet trwałych marki UPM Raflatac.

Źródło: UPM Raflatac