Zapraszamy do lektury styczniowego numeru miesięcznika „Opakowanie”!
26 Jan 2023 11:02

Zapraszamy do lektury styczniowego numeru miesięcznika „Opakowanie”! Jak co roku jednym z najbardziej interesujących materiałów tego wydania jest przegląd rynku maszyn pakujących autorstwa Ryszarda Warczyńskiego, właściciela firmy Packsol.

Ze zgromadzonych i przeanalizowanych przez niego danych wynika, że po raz pierwszy od 2018 r. polską branżę maszyn pakujących dotknęły oznaki kryzysu: opierała się im skutecznie w najtrudniejszy czas pandemii, jednak kryzys ekonomiczny i związany z nim spadek popytu na produkty w 2021 r. przyczyniły się do wstrzymania wielu inwestycji na rynku towarowym i – jak to w systemie naczyń połączonych bywa – odcisnęły swe piętno również na producentach opakowań i dostawcach maszyn. Wspomniane przyczyny oraz skutki wojny w Ukrainie spowodowały również spadek sprzedaży eksportowej polskich urządzeń. Wydaje się jednak, że idzie ku lepszemu.; wskazują na to informacje napływające zza naszej zachodniej granicy (gdzie zwiększył się portfel zamówień na maszyny pakujące) oraz przewidywane od drugiego kwartału ożywienie gospodarcze – pisze w swym artykule Ryszard Warczyński.

W podobnym tonie podsumowującym miniony rok utrzymane są również inne artykuły na naszych łamach, m.in. wywiad z szefem marketingu HP Indigo oraz analiza prezesa BOBST poświęcona osiągnięciom firmy w 2022 r. Nie zabrakło informacji o najnowszych rozwiązaniach i instalacjach firm takich jak Goss, Koenig & Bauer, Mark Andy czy Trepko, ale również materiałów o bardziej technicznym charakterze (KAMA, Mosca, Printing Techology Wache). Miłej lektury!

error: Kopiowanie zabronione!