Zespół TCL Packaging korzysta z płyt Asahi AWP
26 Jan 2016 12:00

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju płyt fleksograficznych, poinformował, że firma TCL Packaging Limited of Telford z Wielkiej Brytanii, przy współpracy z Creation Reprographics, wykorzystała płyty flekso Asahi AWP przy przechodzeniu z technologii wklęsłodrukowej do fleksograficznej w procesie produkcji opakowań giętkich do żywności (i nie tylko). TCL promuje się jako dostawca doskonale zadrukowywanej folii opakowaniowej. Zakład ma powierzchnię 70 tys. stóp kwadratowych i zatrudnia 55 pracowników.

„Jesteśmy w trakcie przeniesienia produkcji z wklęsłodruku do fleksografii” - powiedział kierownik produkcji w TLC Dean Langford. „Braliśmy pod uwagę 5 różnych płyt fleksograficznych, ale kiedy zaczęliśmy pracę z Creation Reprographics, byliśmy pod wrażeniem standardu jakości, jaki może dostarczyć płyta Asahi AWP.”

Intensywne próby druku za pomocą płyt AWP wykazały zdolność winietowania na poziomie 2%-3% przy użyciu klasycznego okrągłego rastra. Z nowszymi technologiami rastrowania płyta jest w stanie odtworzyć przejścia tonalne aż do zera. Ze względu na takie możliwości klient taki jak TCL Packaging był w stanie skutecznie przenieść produkcję z offsetu i wklęsłodruku do druku fleksograficznego.

Langford dodał: „Współpracując z naszą przygotowalnią, Creation Reprographics wziął pod lupę dwie ośmiokolorowe zlecenia z grawiury, wykonał wszelkie prace związane z zarządzaniem kolorystycznym, a następnie wydrukował w pięciu kolorach na nowej linii Uteco, spełniając wysokie wymagania naszych klientów pod względem jakości i szybkości”.

“Creation Reprographics zrozumiał nasze dążenie do osiągnięcia najwyższego poziomu jakościowego; dzięki pracy z płytą AWP jesteśmy w stanie rozszerzyć wachlarz aplikacji, jak również zaspokoić najwyższe potrzeby prestiżowych marek na rynku.”

Dziś firma TCL Packaging dynamicznie się rozwija. W ciągu ostatnich 3 lat TCL notowała wzrost średnio 10% rocznie, co przewyższa ogólne tendencje obserwowane na rynku. W Wielkiej Brytanii rynek opakowań flekso w ostatnich latach notował wzrost średnio 3%.

Według Deana Langforda płyta Asahi AWP wniosła znaczący wkład w ten sukces. „Fakt, że przy użyciu AWP możemy uzyskiwać osiągi druku nawet powyżej standardu w rotograwiurze mówi, że stajemy się konkurencyjni, a w dłuższej perspektywie mamy szanse stać się liderem.”

Źródło: Reprograf