Zlot kolekcjonerów butelek wódki Absolut
24 Sep 2014 10:26

We wrześniu odbył się kolejny zjazd kolekcjonerów unikatowych egzemplarzy butelek Absolut. Wydarzenie zorganizowane zostało po raz drugi w szwedzkim Ahus, rodzinnym miasteczku marki wódki Absolut. Zjawiło się na nim 200 pasjonatów marki, którzy zbierają kultowe butelki lub jako pierwsi kupują edycje limitowane. W ubiegłych latach spotkania odbywały się w m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Singapurze.

„Białymi krukami tegorocznego spotkania pasjonatów była m.in butelka Absolut Crystal style black wyceniona na 10 tys. euro oraz Absolut Offefors, której wartość szacuje się na poziomie 5 tys. euro. Jestem przekonana, że z czasem równie cenne staną się kolekcje tworzone na polskim rynku, co tylko dodatkowo motywuje nas do pracy nad kolejnymi kreacjami. Fanów marki mamy w planach zaskoczyć jeszcze w tym roku” - mówi Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką Absolut w Polsce.

Inicjatywa spotkań kolekcjonerskich Absoluta zawsze ma charakter oddolny, co oznacza, że marka wyłącznie pomaga w realizacji i wspiera wydarzenie, starając się zapewnić swoim fanom moc atrakcji. W tym roku wyzwania organizacji podjął się Leon Lai, który spędził aż 16 godzin w podróży z Singapuru.

Absolut wprowadza do sprzedaży serie limitowane, które z czasem osiągają zawrotne wartości. Nie brakuje w nich takich, gdzie tematem przewodnim jest muzyka, światowe metropolie, czy nawet kultowe kreacje stworzone przed laty przez Andy Warhola czy Johna Galliano.

„Na tegorocznym zjeździe nie zabrakło także przedstawiciela z Polski” - mówi Dorota Durakiewicz. Kolekcjonerzy przyznają, że butelka z 2012 roku, dedykowana specjalnie narodowi polskiemu, z grafiką symbolizującą wolność autorstwa Swanskiego, to kolejny przykład udanej realizacji marki i że już wkrótce dołączy do listy najbardziej pożądanych egzemplarzy.

Źródło: portalspozywczy.pl