Zmiana daty targów Simei 2015
14 Jan 2015 14:26

Organizatorzy targów Simei ogłosili nowy termin imprezy; zamiast dotychczas anonsowanej daty 17-20 listopada, odbędzie się ona w dniach 3-6 listopada 2015 r. Dzięki tej zmianie Simei nie będzie kolidować z ITMA (Międzynarodową Wystawą Maszyn Tekstylnych), która jest przewidziana na 12-19 listopada, również w centrum konferencyjnym Fiera Milano Rho.

Co więcej, otwarcie Simei w dniu 3 listopada odbędzie się zaledwie trzy dni po zakończeniu wystawy Expo 2015 (31 października), stanowiąc atrakcyjną okazję dla gości - zwłaszcza zagranicznych - uczestniczenia w dwóch wydarzeniach o międzynarodowym znaczeniu.

Obecnie trwają zaawansowane przygotowania do wystawy, potwierdzanie obecności wystawców z branży winiarskiej oraz napojowej. Organizowane przez Unione Italiana Vini targi ściągają do Mediolanu kluczowych graczy sektora winiarskiego, którzy mają okazję do prezentacji swoich najlepszych rozwiązań oraz najnowszych produktów.

Organizatorzy potwierdzili również, że w trakcie Simei odbędą się co najmniej dwie międzynarodowe konferencje: jedna poświęcona zrównoważonemu rozwojowi („Conference on Sustainability”) i kontynuująca prace rozpoczęte w ubiegłym roku, oraz organizowana po raz pierwszy „Międzynarodowa konferencja w zakresie Analizy Sensorycznej”, na której czele stanęła profesora Anita Oberholster, specjalistka w zakresie enologii (wiedzy o winie) na Uniwersytecie Davis z Kalifornii.

Wystawa odbędzie się we wcześniej anonsowanych halach nr 9., 11., 13. oraz 15.

Na podstawie informacji organizatorów opracował TK