Zmiana na czele Esko
20 Nov 2014 10:53

Udo Panenka, starszy wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu firmy Esko, od 1 stycznia 2015 r. przejmie od Carstena Knudsena funkcję prezesa. Knudsen będzie nadal wspierał firmę Esko oraz jej właściciela, korporację Danaher, w roli doradcy.

„Pod kierownictwem Carstena Esko dorobiło się lojalnej i rosnącej grupy klientów, stworzyło technologie światowej klasy, dzięki silnemu zespołowi znakomicie się rozwinęło oraz osiągnęło pozycję lidera na obsługiwanych rynkach” - powiedział Joakim Weidemanis, wiceprezes oraz dyrektor wykonawczy Grupy Danaher ds. identyfikacji produktu.

Udo Panenka w bieżącym roku trafił do Esko z Kollmorgen, innej firmy należącej do Danaher, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego ds. automatyki przemysłowej w Europie i Indiach. W Kollmorgen pracował od 2008 r., zajmując tam kilka kluczowych funkcji o dużej odpowiedzialności.

„Dziękujemy Carstenowi za jego kierownictwo oraz niezwykły wpływ, jaki miał na sukces Esko” - powiedział Joakim Weidemanis.

Na podstawie informacji firmy Esko opracował TK