Zmiana w Zarządzie Ishida Europe
30 Jun 2015 11:50

Wieloletni dyrektor naczelny firmy Ishida Europe, Graham Clements, 4 maja 2015 ustąpił ze swego stanowiska i przekazał kierowanie firmą w ręce nowego dyrektora zarządzającego Dave'a Tiso, dotychczasowego dyrektora finansowego. Dla zachowania płynnego przejścia Graham Clements pozostanie na stanowisku przewodniczącego zarządu, by w maju 2016 r. przejść oficjalnie na emeryturę.

„W oczywisty sposób jest mi przykro zrzekać się zajęcia, które dawało mi tyle przyjemności i satysfakcji przez wiele lat. Natomiast wiem, że firma znalazła się w dobrych rękach Dave'a i że będzie on kontynuatorem jej sukcesu i dalszego rozwoju” - komentuje Graham.

„Dave przez ostatnie siedem lat zyskał ogromne doświadczenie i wiedzę o firmie Ishida Europe. Niezmiernie cieszę się, że będę mógł pracować z nim przez najbliższe 12 miesięcy, tak by proces przekazania stanowiska odbył się gładko i bez zakłóceń.”

Graham Clements dołączył do Ishida Europe, jako desygnat na dyrektora naczelnego w styczniu 1989 roku, stając się dyrektorem zarządzającym rok później. Podczas swoich 26 lat na stanowisku dyrektora przewodził rozwojowi spółki, począwszy od dostaw naważarek wielogłowicowych na poziomie 10 milionów funtów, do poziomu 120 milionów funtów wartości dostaw zintegrowanych systemów pakowania i portfolio takich urządzeń jak wagi kontrolne, pakowaczki do snaków, linie zamykania tacek produktowych, system inspekcji X-ray, testery szczelności czy układy robotyczne "podnieś-i-umieść". Graham ustanowił również bazę produkcyjną dla Ishida w Wielkiej Brytanii, jak również biura zależne we Francji, Niemczech, Szwajcarii, Holandii, na Bliskim Wschodzie, Rosji, Czechach, Rumunii i Republice Południowej Afryki.

Dave Tiso, dyplomowany biegły księgowy z Nowej Zelandii, przyjechał do Wielkiej Brytanii w 1988 roku i rozpoczął pracę w firmie Deloittes. Następnie zajmował kierownicze funkcje finansowe w wielu wiodących spółkach międzynarodowych, w tym w National Grid i Advantica Group, pracując w Brazylii, Chile, Czechach oraz w Polsce. W 2008 roku wstąpił w szeregi Ishida Europe jako dyrektor finansowy.

Jego globalne doświadczenie jest oceniane jako bezcenne w zakresie zaspokajaniu potrzeb rozległych działań Ishida Europe, która prowadzi sprzedaż oraz wsparcie techniczne na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

„Jestem zaszczycony wybraniem mnie na to stanowisko; idąc w ślady Grahama, niecierpliwie wyglądam wyzwań swej nowej roli” - mówi Tiso. „Posiadamy w Ishida Europe fantastyczny zespół, który może zaoferować naszym klientom to, co najlepsze w kategorii dostarczanych przez nas urządzeń oraz rozwiązań pozwalających na sprostanie szczególnym wymogom pakowania. Taka kombinacja wraz z olbrzymią siecią wsparcia technicznego stanowi idealną platformę dalszego rozwoju naszej firmy.”

Źródło: Ishida Europe