Zmiany personalne w Stora Enso Polska
13 Nov 2015 09:26

W ostatnim czasie w firmie Stora Enso Polska zaszły zmiany personalne. Piotr Kuzebski, dotychczasowy dyrektor zarządzający spółki i dyrektor sprzedaży kartonów i produktów opakowaniowych Stora Enso na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej, rozpoczął pracę w europejskich strukturach koncernu, obejmując stanowisko dyrektora segmentu graficznego w dziale kartonów Stora Enso Consumer Board. W związku z tym obowiązki dyrektora zarządzającego Stora Enso Polska z początkiem października br. przejęła Ewa Kubicka. Z kolei w listopadzie br. Dmitry Panfilov objął funkcję szefa sprzedaży kartonów i produktów opakowaniowych Stora Enso w regionie CEE.

Piotr Kuzebski jest związany z koncernem Stora Enso od 2001 roku. W spółce Stora Enso Polska początkowo pełnił funkcję dyrektora handlowego, zaś od 2005 roku – dyrektora zarządzającego. Dodatkowo, w styczniu 2010 objął stanowisko regionalnego dyrektora odpowiedzialnego za rozwój sprzedaży produktów opakowaniowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z dniem 1 września br. rozpoczął pracę jako dyrektor segmentu graficznego w dziale kartonów, wchodzącym w skład dywizji Stora Enso Consumer Board.

„Funkcja ta oznacza zupełnie nowy rozdział mojego życia zawodowego” – mówi Piotr Kuzebski. „Główne cele stawiane przede mną to utrzymanie dotychczasowego poziomu sprzedaży, a zarazem wzrost udziałów rynkowych Stora Enso w segmencie kartonów graficznych, który w skali globalnej odczuwa skutki ekspansji mediów elektronicznych. Osiągnąć to chcemy poprzez stałe poprawianie naszej oferty – wprowadzanie kolejnych, ulepszonych produktów oraz nowych rozwiązań w zakresie obsługi serwisowej klientów”.

Segment graficzny w dziale kartonów Stora Enso Consumer Board obejmuje wszelkiego rodzaju produkty kartonowe o przeznaczeniu innym niż produkcja opakowań: stendy, displeje, okładki do książek, karty itd. Znajdują one zastosowanie w obu powszechnie stosowanych technologiach drukowania: offsetowej oraz cyfrowej. Piotr Kuzebski kieruje zespołem, którego członkowie pracują w całej Europie.

W związku z jego nominacją obowiązki dyrektora zarządzającego Stora Enso Polska z dniem 1 października br. objęła Ewa Kubicka. Jest związana z koncernem Stora Enso od początku działalności jego przedstawicielstwa w naszym kraju, tj. od 1995 roku. Dotychczas kierowała m.in. działem administracji Stora Enso Polska. Była też odpowiedzialna za działania marketingowo-promocyjne realizowane przez firmę. Na nowym stanowisku Ewa Kubicka odpowiada za całokształt działalności spółki na rynku polskim. Stora Enso Polska to obecnie ponad 20-osobowy zespół, odpowiedzialny za sprzedaż papieru i kartonów na rynku polskim. W skład firmy wchodzi również Customer Service Center, którego pracownicy odpowiadają za obsługę klientów segmentu Consumer Board na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Działalnością Customer Service Center od strony handlowej kieruje od 9 listopada br. Dmitry Panfilov – dyrektor sprzedaży kartonów i produktów opakowaniowych Stora Enso na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. Jest on związany ze Stora Enso od 2012 roku, kiedy to rozpoczął pracę w moskiewskim biurze spółki na stanowisku Sales Manager Russia. Docelowo Dmitry Panfilov będzie pracował w Stora Enso Polska w Warszawie.

Źródło: Stora Enso