Zmiany w radzie nadzorczej HEIDELBERG w 2024 r.
25 Mar 2024 08:30

W nadchodzącym roku obrotowym 2024/2025 nastąpią zmiany po stronie akcjonariuszy w Radzie Nadzorczej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg). Dr Fritz Oesterle nie będzie kandydował na kolejną kadencję z powodu osiągnięcia limitu wieku. Jego kadencja zakończy się na dorocznym walnym zgromadzeniu 25 lipca 2024 roku. W tym samym czasie Radę Nadzorczą opuści również Ferdinand Rüesch, który poinformował ją o chęci przejścia na emeryturę i sukcesywnym ustąpieniu ze wszystkich stanowisk.

Ferdinand Rüesch, Członek Rady Nadzorczej Heidelberg.

Dr Fritz Oesterle, Członek Rady Nadzorczej Heideblerg.

Rüesch z końcem roku kalendarzowego przekaże swoje stanowisko w dziale sprzedaży Grupy Gallus. Po ponad 40 latach pracy w branży poligraficznej, w wieku 65 lat chciałbym poświęcić więcej czasu rodzinie - mówi Ferdinand Rüesch. Heidelberg rozwijał się dobrze w ostatnich latach pomimo poważnych wyzwań. Zarząd wprowadził odpowiednie środki strategiczne, aby skutecznie stawić czoła zmianom w branży poligraficznej, a także osiągnąć postęp finansowy - dodaje. O sukcesji na stanowiskach Rüescha i dr Oesterle zadecyduje doroczne walne zgromadzenie Heidelberger Druckmaschinen AG w lipcu 2024 roku.
Pan Rüesch i dr Oesterle zawsze odgrywali cenną rolę w Radzie Nadzorczej firmy Heidelberg. Ich wiedza, doświadczenie i niestrudzone zaangażowanie wniosły istotny wkład w strategiczny kierunek rozwoju firmy - mówi dr Martin Sonnens
Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg