CCE International i ICE Europe zakończone sukcesem
1 Jan 1970 14:38

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

W dniach 14-16 marca br. w Monachijskim Centrum Targowym odbyły się targi opakowaniowe ICE Europe i CCE International, którym towarzyszyły targi druku przemysłowego InPrint. Łącznie 6944 gości z 78 krajów przybyło do stolicy Bawarii, aby poznać najnowsze rozwiązania z zakresu maszyn, systemów, materiałów i akcesoriów, co stanowi wzrost liczby odwiedzających o około 23% w porównaniu z poprzednimi edycjami w 2022 roku. 

438 wystawców z 24 krajów zaprezentowało swoje produkty i usługi na powierzchni wystawowej netto wynoszącej ponad 11 300 m2. Wspaniale było być świadkiem powrotu tak żywej atmosfery, która dorównywała energii i entuzjazmowi naszych wystaw przed pandemią! – cieszy się Patrick Herman, dyrektor ds. wydarzeń z obszaru przetwórstwa, papieru i druku w firmie RX, która zorganizowała targi. – Zarówno wystawcy, jak i odwiedzający byli bardzo zadowoleni z możliwości podtrzymania istniejących i nawiązania nowych kontaktów biznesowych na CCE International, InPrint i ICE Europe.

Prawdziwie międzynarodowe

Większość odwiedzających pochodziła z Niemiec, Włoch, Austrii, ze Szwajcarii, z Wielkiej Brytanii, Polski, Hiszpanii, Czech, Francji, Turcji i Niderlandów i reprezentowała następujące sektory przemysłu: 

– druk, przetwórstwo opakowań, produkcja tektury falistej i litej, projektowanie i wzornictwo opakowań, przemysł motoryzacyjny, produkcja elektroniki (CCE International/InPrint Munich);

– produkcja opakowań, inżynieria, druk, przetwórstwo tworzyw sztucznych i papieru, chemia, motoryzacja, tekstylia (ICE Europe).

Zwiedzający CCE International i InPrint Munich byli zainteresowani przede wszystkim maszynami, systemami i rozwiązaniami drukującymi, liniami do produkcji i przetwarzania tektury falistej, rozwiązaniami do sterowania maszynami i urządzeniami, farbami, płynami, chemikaliami i dodatkami, urządzeniami do obróbki opakowań składanych, doradztwem w zakresie technologii druku, logistyką i magazynowaniem, rozwiązaniami w zakresie oprogramowania oraz materiałami eksploatacyjnymi. 

Z kolei goście ICE Europe szukali przede wszystkim rozwiązań do powlekania, laminowania, cięcia, przewijania, druku, akcesoriów, sterowania, obróbki, utrwalania/suszenia, wytłaczania folii i możliwości modernizacji maszyn oraz techniki testowej i pomiarowej. 

Wśród największych wystawców znalazły się firmy z: Niemiec, Włoch, Turcji, Chin, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, z Francji, Polski i Niderlandów. 

Seminaria CCE International – źródło wiedzy branżowej

W ramach otwartych sesji seminaryjnych CCE International odbyły się dyskusje techniczne na temat najnowszych trendów i osiągnięć w sektorze tektury falistej i litej. W ciągu trzech dni branżowi eksperci przedstawili rozwiązania techniczne i usługi mające na celu optymalizację procesu produkcji oraz tworzenia wartości. 

Tegoroczne tematy obejmowały: opakowania z tektury falistej dla e-handlu, rozwiązania z mikrofali gotowe do sprzedaży detalicznej, zaawansowane cyfrowe cięcie i bigowanie, produkcję opakowań krótkoseryjnych, produkcję cyfrową, kontrolę wilgotności w tekturnicy, modernizację magazynów i odzyskiwanie energii, zarządzanie danymi klienta oraz wiele innych. 

Innowacyjni wystawcy uhonorowani prestiżowymi nagrodami 

Ceremonia wręczenia nagród ICE Europe odbyła się pierwszego dnia targów, honorując trzech wystawców prestiżowymi nagrodami ICE Awards za ich osiągnięcia technologiczne w następujących kategoriach: „Cyfrowe rozwiązania przetwórcze”, „Zrównoważone produkty i procesy przetwórcze oraz „Wydajne rozwiązania produkcyjne”. Zwycięzcy zostali wcześniej wyłonieni poprzez zweryfikowane głosowanie online. Do konkursu wpłynęło ponad 30 zgłoszeń od szerokiego spektrum start-upów i doświadczonych producentów, a głos oddało ponad 2500 specjalistów.

– Firma DIENES Werke für Maschinenteile GmbH & Co. KG. otrzymała 34% wszystkich głosów i zdobyła nagrodę ICE Award w kategorii „Cyfrowe rozwiązania przetwórcze” za swój produkt TEOC („The End of Coincidence”), który integruje działania DIENES w zakresie cyfryzacji. W ich ramach niedawno wprowadzone pakiety usług TEOC obejmują modułową architekturę z funkcjami sprzętowymi i programowymi, które można łączyć zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów.

– Firma INOMETA GmbH otrzymała 38% wszystkich głosów i zdobyła nagrodę w kategorii „Zrównoważone produkty i procesy przetwórcze” za swój wałek grzewczy, który został zaprojektowany z myślą o potrzebach i wymaganiach związanych z laminowaniem. Zapewnia on stały i jednorodny rozkład temperatury na powierzchni wstęgi.

– Firma tesa SE zdobyła 29% wszystkich głosów i nagrodę w kategorii „Wydajne rozwiązania produkcyjne” za wytrzymałą, silikonową taśmę pakową (tesa Printer's Friend 4863). Struktura produktu zapewnia wysoką odporność na zużycie oraz oferuje łatwą aplikację i usuwanie, nawet po dłuższym czasie i wystawieniu na działanie wysokich temperatur.

Terminy kolejnych targów

Wystawcy ICE Europe wyrazili już swoje zainteresowanie udziałem w najbliższej edycji targów w przyszłym roku, która odbędzie się w dniach 12-14 marca 2024 r. w Centrum Targowym w Monachium. Z kolei jeszcze w tym roku w dniach 11-13 października w Shenzhen World Convention and Exhibition Centre odbędzie się ICE China, zaś na początku przyszłego roku RX zorganizuje ICE USA (9-11 stycznia 2024 r., w Orlando na Florydzie). 

Trio wystawiennicze dla branży przetwórstwa opakowań giętkich, tektury falistej i druku przemysłowego odbędzie się ponownie w dniach 11-13 marca 2025 r. w Centrum Targowym w Monachium. AN