170 000 odwiedzających w Düssledorfie
1 Jan 1970 15:16

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Według organizatorów drupa 2024 pod wieloma względami przekroczyła oczekiwania. Opinię tę opierają na wysokich ocenach przyznanych tegorocznej edycji targów przez odwiedzających z całego świata, którzy dzięki wizycie w Düssledorfie mogą wrócić do pracy z nowymi pomysłami i planami rozwoju. drupa to jednak nie tylko moc inspiracji  dla branż poligraficznej i opakowaniowej, to także a może nawet przede wszystkim wiele podpisanych umów i sfinalizowanych transakcji.

7 czerwca, po jedenastu dniach, zakończyły się największe i najważniejsze targi w dziedzinie technologii druku na świecie – drupa 2024. W imponujący sposób zademonstrowały one postęp całego sektora i dały dowód doskonałości operacyjnej branży. 1643 wystawców z 52 krajów zaprezentowało w Düsseldorfie wyjątkowe innowacje i zachwyciło odwiedzających niezapomnianymi wrażeniami. Międzynarodowy udział odwiedzających wyniósł 80 proc., a uczestnicy pochodzili ze 174 krajów – to rekordowa liczba!  Azja, po Europie, była najsilniej reprezentowanym regionem, z odsetkiem odwiedzających równym 22 proc., a następna w kolejności uplasowała się Ameryka – 12 proc.  Azja, a także Ameryka Łacińska i region MENA, to rynki o dużym potencjale wzrostu, co znalazło odzwierciedlenie w znacznym zwiększeniu obecności wystawców i portfeli zamówień. Wielu kluczowych graczy, takich jak Bobst, Canon, Fujifilm, Heidelberger Druckmaschinen, HP, Horizon, Koenig & Bauer, Komori, Konica Minolta, Kurz i Landa, zadeklarowało, że podczas wydarzenia doszło do zawarcia umów, które znacznie przekroczyły ich pierwotne oczekiwania. W niektórych przypadkach wyznaczone cele sprzedażowe zostały osiągnięte w rekordowym czasie – już w pierwszych dniach targów.

Wystawcy chwalili wysoki poziom kompetencji decyzyjnych odwiedzających. Ci z kolei wysoko ocenili zakres produktów i usług oferowanych w 18 halach wystawienniczych. Około 96 proc. wszystkich odwiedzających potwierdziło, że ich cele związane z wizytą w Düsseldorfie zostały osiągnięte. Ponad 50 proc. z nich to osoby z branży poligraficznej. Drugą w kolejności okazała się branża opakowaniowa, której udział w rynku znacznie wzrósł w ostatnich latach i która dla wielu wystawców staje się głównym celem rozwoju.

Łącznie w targach drupa 2024 wzięło udział 170 000 odwiedzających.

Następne targi drupa odbędą się w 2028 r.

 

Opracowano na podstawie materiałów drupa