96% opakowań sztywnych Amcor nadaje się do recyklingu
1 Jan 1970 12:36

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Amcor poinformowała, że 96% produktów z jej portfolio opakowań sztywnych i 100% pudełek składanych nadaje się do recyklingu. Opakowaniowy gigant opublikował niedawno swój raport poświęcony zrównoważonemu rozwojowi, w którym można również przeczytać, że do recyklingu nadaje się 83% opakowań giętkich z jego oferty, że średnia opakowań przystosowanych do odzysku w jego ofercie sięga 74%, zaś w porównaniu z rokiem finansowym 2019 firma więcej niż podwoiła ilość surowców pochodzących z recyklingu.

W porównaniu z 2021 r. przedsiębiorstwo zużywa obecnie 146% więcej energii odnawialnej, o 33% ograniczyło ilość odpadów kierowanych na wysypiska śmieci (w stosunku do 2019 r.) i pozyskało niemal 410 tys. ton biomateriałów.

Ron Delia, dyrektor generalny, powiedział: Z dumą ogłaszam nowy cel odnośnie recyklingu, który do 2030 r. ma doprowadzić nas do 30% udziału materiału z odzysku w naszym portfolio. To znaczący przyrost w stosunku do naszego poprzedniego celu - 10% do 2025 r. - który odegra kluczową rolę w naszej strategii odpowiedzialnych opakowań.

W ubiegłym roku 74% wyprodukowanych przez nas opakowań nadawało się do recyklingu, a 83% portfolio opakowań giętkich posiadało swoje alternatywny gotowe do odzysku.

Nasi klienci oczekują opakowań, które spełniają ich potrzeby w kwestii funkcjonalności i wykonania, z szerokim wyborem opcjonalnych wysokowydajnych materiałów, oraz zapewniają wyjątkowe korzyści ekologiczne. Wdrożenie nowego wzornictwa do naszego portfolio produktów uwzględnia nową markę Amcor EcoGuard, która pozwala klientom na szybką identyfikację opcji opakowań, które oferują bardziej zrównoważone cechy. Dodatkowo wzmocniliśmy naszą dominację w kwestii zrównoważonego rozwoju, wypuszczając na rynek własne innowacje produktowe, takie jak platforma AmFiber oraz nadające się do recyklingu folie AmPrima.

Wierzymy, że wraz z usprawnieniami w zakresie infrastruktury i edukacji konsumentów te nowe produkty mają kluczowe znaczenie w podążaniu ku bardziej zrównoważonej, obiegowej gospodarce opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Amcor