Opakowanie: produkt wysoko przetworzony
1 Jan 1970 08:20
Współczesne opakowania z tektury falistej są efektem pracy całych zespołów fachowców. Ich wysiłek jest ukierunkowany na spełnienie wymagań klientów w zakresie ciągłej poprawy bezpieczeństwa towarów podczas transportu, zwiększenia atrakcyjności opakowań jako jednego z elementów podnoszących poziom sprzedaży oraz obniżania kosztów całego procesu tak, aby produkt był konkurencyjny na rynku.
Już od dawna nie tylko szare i transportowe, ale coraz bardziej specjalistyczne i kolorowe współczesne opakowania – odzwierciedlając zmieniające się potrzeby konsumentów – stają się prostsze w manualnej obsłudze, choć coraz bardziej złożone technologicznie. Rozwój nowoczesnych technologii przetwórczych oraz bieżąca analiza zmieniających się wymagań użytkowych umożliwia ciągłe podnoszenie ich funkcjonalności, jakości wykonania i druku, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów wytworzenia i użytkowania.
Firma Eurobox Polska Sp. z o.o. jest producentem wysokiej jakości opakowań z tektury falistej w Polsce. Należymy do dywizji Dunapack Packaging w Holdingu Prinzhorn Holding Group – największego w Europie Środkowo–Wschodniej producenta papierów i wyrobów z tektury falistej.
Ostatnie lata w Eurobox Polska wiążą się z poważnymi inwestycjami. Dotyczą one przede wszystkim ciągłego rozwoju naszego parku maszynowego, dzięki czemu możemy produkować coraz więcej opakowań wysokoprzetworzonych, z wielokolorowym nadrukiem w jakości „High Quality Printing”. Specjalizujemy się w produkcji opakowań do transportu żywności oraz dóbr szybkozbywalnych. Trzon tej grupy stanowią opakowania transportowo-ekspozycyjne, dostosowane do wymagań sieci handlowych, powszechnie znane jako SRP (Shelf Ready Packaging). W wielu przypadkach to one bezpośrednio wspierają sprzedaż produktów w sprzedaży samoobsługowej. Przy ich opracowywaniu zwracamy szczególną uwagę, aby zastosowane wymiary opakowań umożliwiały optymalne wykorzystanie powierzchni palety oraz półki sklepowej, a ich konstrukcja oraz dobrany surowiec umożliwiały stabilne i bezpieczne piętrzenie opakowań (czyli ustawianie jedno na drugim) bez utraty ich walorów ekspozycyjnych.
Wykorzystując nasze kilkunastoletnie doświadczenie w działalności na tym rynku wspieramy naszych klientów w zakresie kompleksowej optymalizacji, unifikacji opakowań oraz procesu pakowania. Wysoka skuteczność takich działań jest bardzo szybko zauważalna szczególnie w branży dóbr szybkozbywalnych. Produkty te w stosunku do innych dóbr są dość tanie i różnorodne w kształcie, masie i objętości, a koszty pakowania i transportu w przeliczeniu na jednostkę produktu są relatywnie wysokie. Aby móc ograniczyć koszty całego procesu logistycznego, analizujemy każdy etap „życia” opakowania, począwszy od pierwotnych założeń klienta dotyczących ochrony produktu, możliwości linii produkcyjnych, magazynu i transportu, a skończywszy na wymaganiach funkcjonalnych i estetycznych finalnego odbiorcy. Aby działania optymalizacyjne były jeszcze skuteczniejsze, prowadzimy szkolenia/warsztaty dla naszych klientów w ramach Akademii Opakowań „DPA” (ang. Dunapack Packaging Academy).
„Opakowania z papieru to jakość zgodna z naturą” – tym hasłem, stanowiącym element wspólnego znaku towarowego Stowarzyszenia Papierników Polskich, promujemy ekologiczne rozwiązania branży papierniczej. Do produkcji naszych pudełek wykorzystujemy papiery dostarczane z nowoczesnych papierni Holdingu Prinzhorn. Są to między innymi papiery niskogramaturowe z grupy tzw. „Light weight”. Charakteryzują się one wysokimi właściwościami wytrzymałościowymi w stosunku do ich niskiej gramatury. Ich zastosowanie do produkcji opakowań nie tylko obniża koszty produkcji i zapewnia wysoką sprawność logistyczną (zmniejsza koszty transportu), ale też zmniejsza wielkość opłat produktowych oraz jest korzystne dla środowiska naturalnego. Nowością stosowaną w produkcji opakowań w Eurobox Polska są również papiery makulaturowe o podwyższonej odporności, stosowane do produkcji opakowań poddawanych dużym obciążeniom oraz przetrzymywanych w warunkach chłodniczych. Stanowią one znakomitą alternatywę dla papierów wykonywanych z mas włóknistych pierwotnych.