Heidelberg restrukturyzuje portfolio maszyn cyfrowych
1 Jan 1970 13:29
Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) poszerza swoje portfolio maszyn do druku cyfrowego na targi drupa 2016. W Düsseldorfie odbędzie się światowa premiera maszyny do przemysłowego druku cyfrowego w formacie B1 Heidelberg Primefire 106, która bazuje na wiodącej technologii inkjetowej opracowanej we współpracy z Fujifilm, a także na wykorzystaniu najlepszych elementów technologii offsetowej Heidelberga.
Konstruktorzy Primefire 106 wykorzystali rozwiązania, z których słynie Heidelberg, takie jak bezdotykowe prowadzenie arkuszy oraz sprawdzona technologia nakładania i wykładania. W ten sposób firma przeciera szlaki dla przemysłowej produkcji druków cyfrowych w nowej klasie formatowej. Heidelberg bierze również pod uwagę wymagania rynku, z którymi boryka się wiele firm, szczególnie w przemyśle produktów szybko zbywalnych. Oczekują one zintegrowanego rozwiązania do produkcji małych i średnich nakładów produktów poligraficznych w sposób szybki, wygodny, ekonomiczny, łatwy do spersonalizowania i dostosowany do coraz bardziej skomputeryzowanych procesów produkcyjnych, zachowującego przy tym jakość znaną z druku offsetowego. Heidelberg otwiera tym samym drogę do nowych modeli biznesowych dla użytkowników, którzy tego oczekują.
Światowa premiera Heidelberg Primefire 106 to kolejny kamień milowy w naszej strategii związanej z cyfryzacją: osiągnięcia – wspólnie z partnerami – sukcesu związanego z wprowadzeniem na rynek nowego rozwiązania w tak krótkim czasie. W przyszłości pomoże to także naszym klientom uporać się z wyzwaniami rynku w cyfrowym świecie. Jesteśmy pierwszym dostawcą, który pozwala na przemysłowy i zintegrowany druk cyfrowy w „inteligentnej drukarni” – Smart Print Shop. Jednocześnie otwieramy możliwości przyszłego rozwoju firmy Heidelberg – powiedział podczas wstępnej prezentacji nowej maszyny Stephan Plenz, członek zarządu Heidelberga i osoba odpowiedzialna za dział Equipment.
Światowa premiera produktów z linii Fire
Podczas targów drupa 2016 Heidelberg zamierza nawiązać do koncepcji przyjętej wcześniej z serią Speedmaster i przedstawić całą gamę produktów do druku cyfrowego pod ujednoliconą nazwą Fire. Podczas gdy seria Speedmaster zapewnia przede wszystkim utrzymanie konkurencyjności drukarni w zakresie jej podstawowej działalności (celem jest doskonała sprawność), portfolio maszyn cyfrowych jest skierowane w szczególności do innowacyjnych firm stosujących pionierskie rozwiązania (cel: innowacja w biznesie). Wprowadzając nową nazwę, Heidelberg zarówno w jasny sposób przedstawia nową ofertę, jak i zwiększa rozpoznawalność marki wśród klientów.
Nazwa Fire nadana naszej gamie maszyn do druku cyfrowego oznacza wydajność, dynamikę i rozwój – a także przenoszenie danych za pomocą tuszu na różnorodne powierzchnie. Chcemy wysłać klientom jasny przekaz, że nasze cyfrowe maszyny drukujące są najbardziej wydajne na rynku poligraficznym – powiedział Jason Oliver, odpowiedzialny w firmie Heidelberg za maszyny cyfrowe.
Co zobaczymy na targach drupa 2016
Heidelberg Primefire 106: Nowy cyfrowy system drukowania wykorzystujący technologię inkjet do przemysłowej produkcji cyfrowych i innowacyjnych materiałów drukowanych najwyższej jakości w formacie B1.
Heidelberg Versafire CP/CV to nowa nazwa istniejących maszyn Linoprint CP/CV. Heidelberg Versafire jest wszechstronną maszyną do ekonomicznej produkcji małych i spersonalizowanych nakładów, dającą możliwość wyboru spośród wielu podłoży drukowych i charakteryzującą się imponującym stosunkiem ceny do wydajności. Heidelberg wprowadził tę maszynę na rynek we współpracy z Ricoh w roku 2011 i od tamtej pory stale ją udoskonala.
Gallus Labelfire 340 to nowa nazwa maszyny Gallus DCS 340 przeznaczonej dla rosnącego rynku cyfrowego druku etykiet. Maszyna została wprowadzona na rynek podczas Labelexpo 2015 w Brukseli. Jej dystrybutorem jest Gallus, szwajcarska spółka zależna firmy Heidelberg.
Heidelberg Omnifire 250/1000 to nowa nazwa maszyn drukujących w technologii Heidelberga 4D, zastępująca poprzednią nazwę Heidelberg Jetmaster Dimension 250/1000. Heidelberg używa terminu druk 4D do opisania wygodnego i spersonalizowanego druku na różnych trójwymiarowych obiektach takich jak piłki, butelki i inne masowo produkowane przedmioty, zwłaszcza dla rynku produktów szybko zbywalnych. Firma pracuje ponadto nad systemem, który pozwoli na pracę w skali przemysłowej, na przykład w przemyśle motoryzacyjnym. Wprowadzenie na rynek maszyny Heidelberg Omnifire 1000 jest planowane na koniec roku 2016.
Smart Print Shop: połączenie druku cyfrowego i offsetowego
Całe portfolio cyfrowych maszyn drukujących może być zintegrowane za pomocą systemu workflow drukarni z maszynami offsetowymi Heidelberga poprzez nowy Prinect Digital Front End (DFE). Wspierane są zarówno drukarnie internetowe web-to-print, jak i modele biznesowe wielokanałowej publikacji treści. Dzięki firmie Heidelberg idea „inteligentnej drukarni” (Smart Print Shop) staje się realna i jest rozwiązaniem, które pozwala zautomatyzować procesy druku cyfrowego i offsetowego, a także zarządzanie nimi w jednolity i przejrzysty sposób.
Kompleksowa gama produktów oraz usług jest dostępna dla wszystkich maszyn, aby umożliwić ich użytkownikom jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału łańcucha wartości.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Heidelberg