Targi Techniki Pakowania i Opakowań
1 Jan 1970 14:42

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania i opakowań, przegląd rynku, spotkanie branży, budowa kontaktów biznesowych oraz zawieranie kontraktów handlowych – temu służyć będą II Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017, które odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. 

Closed cardboard boxes and wrapped with adhesive on conveyor roller. 3D Rendering . 3D Rendering

Rynek opakowań dynamicznie się rozwija. Producenci z roku na rok prezentują coraz ciekawsze rozwiązania – w zakresie stosowanego wzornictwa, materiałów czy innych parametrów technicznych, jak np. wytrzymałość. Rozwija się także technika pakowania. Miejscem corocznej prezentacji najnowszych pomysłów branży opakowań są targi Warsaw Pack. To specjalistyczna impreza o charakterze kontraktacyjno-kooperacyjnym. Głównym celem organizatora jest skupienie w jednym miejscu przedstawicieli wielu gałęzi branży pakowania oraz ich klientów i stworzenie dogodnych warunków do kontaktów biznesowych i handlu. Na tegoroczną edycję organizator zaprosił ponad 50 000 handlowców i kupców z branży spożywczej, agro, przemysłu, logistyki i innych.

II Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 zostały podzielone na kilka stref tematycznych:

Strefa Techniki Pakowania to prezentacja najnowszych rozwiązań z zakresu techniki pakowania skierowanych do zakładów produkcyjnych i centrów logistycznych. Podczas targów prezentowane są: maszyny i urządzenia pakujące, linie do pakowania, systemy pakujące i sortowania, systemy napełniania i dozowania, systemy paletyzacji i depaletyzacji, systemy pomiarowe, ważące i inne. 

Strefa Opakowań prezentuje najnowsze rozwiązania w zakresie opakowań dla branż spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, chemicznej i innych. W odpowiedzi na oczekiwania producentów owoców i warzyw oraz kupców branży spożywczej po raz pierwszy zorganizowana zostanie Giełda Opakowań 2017, gdzie każdy producent będzie mógł zaprezentować swoją ofertę oraz sprzedawać swoje produkty.

Strefa Etykiet i Etykietowania to prezentacja szerokiej oferty producentów i dostawców etykiet, etykieciarek oraz drukarek. W strefie prezentowane są też najnowsze rozwiązania, szkolenia i warsztaty w zakresie technologii znakowania produktów.

Strefa Recyklingu Opakowań to miejsce prezentacji rozwiązań związanych z recyklingiem opakowań, dostawców maszyn, urządzeń i linii do recyklingu opakowań, firm i organizacji zajmujących się odzyskiem materiałów, uczelni i działów badawczych, mediów i innych podmiotów związanych z recyklingiem.

Dla projektantów, studentów wydziałów wzornictwa przemysłowego i agencji marketingowych przygotowano Strefę Creative Packaging. W tej strefie wystawcy prezentują projekty opakowań oraz nowatorskie rozwiązania z zakresu wzornictwa. Spośród produktów zaprezentowanych w Strefie Creative Packaging 2017 specjalne jury nagrodzi te najciekawsze. Dla uczelni i studentów udział w Strefie Creative Packaging 2017 przewidziany jest w ramach współpracy barterowej.

Strefa Logistyki Magazynowej to prezentacja opakowań, maszyn i systemów dla magazynów logistycznych i produkcyjnych: od wózków widłowych, poprzez wyposażenie magazynu, aż po systemy paletyzacji.

W Strefie B+R i Finansowanie Projektów zostaną zaprezentowane różne rozwiązania w zakresie finansowania projektów biznesowych, m.in. w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i innych. Oprócz firm zajmujących się finansowaniem projektów nie zabraknie tam instytucji edukacyjnych, badawczych i działów B+R.

Podczas targów odbędą się także warsztaty i szkolenia branżowe: jak pozyskać pieniądze z Funduszy Europejskich, zarobić na recyklingu opakowań oraz zredukować koszty produkcji poprzez optymalizację pakowania. W ramach Strefy Promocji Opakowań ofertę swoją oraz swoich członków zaprezentuje Polska Izba Opakowań.

Targom będzie towarzyszyć szereg konferencji i warsztatów. 7 marca m.in.: II Konferencja „Opakowanie-Człowiek-Środowisko-Gospodarka Warsaw Pack 2017”, „Wymagania dla producentów przed wprowadzeniem maszyn na rynek polski i europejski” i „Budowa bezpiecznej maszyny na przykładzie maszyn pakujących”, a także III edycja konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej oraz warsztaty „Etykiety i etykietowanie dla branży spożywczej 2017”. 8 marca: otwarte posiedzenie Rady Polskiej Izby Opakowań, konferencja „Tektura Falista 2017”, warsztaty „Etykiety.pl”, „Efektywna produkcja, sprawne zarządzanie z SAP Business One Altab SA” oraz konkurs „Creative Packaging 2017”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami instytucjonalnymi targów zostali m. in: Polska Izba Opakowań, Krajowa Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Targowa, Rada Główna Instytutów Badawczych, Warszawska Izba Gospodarcza, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Przedsiębiorców oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Polska Izba Handlu i COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, a także liczne związki i stowarzyszenia handlowe o charakterze krajowym i międzynarodowym. Partnerem merytorycznym imprezy jest REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań SA.

Targi Warsaw Pack 2017 odbędą się w dniach 7-9 marca 2017 w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy. Równolegle odbędą się Specjalistyczne Targi Spożywcze Food Market Court oraz Targi Technologii Spożywczych Food Tech. W sumie trzy imprezy branżowe w jednym miejscu i czasie. Na chwilę obecną swój udział w wydarzeniach targowych potwierdziło około 250 wystawców.

Więcej informacji: www.targiopakowan.pl

Opracowano na podstawie informacji organizatora