Siegwerk wzmacnia ofertę dla opakowalnictwa
1 Jan 1970 11:55

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Siegwerk, międzynarodowy producent farb drukarskich dla sektora opakowaniowego i etykietowego, kontynuuje zapoczątkowane przed rokiem działania strategiczne – zarówno w formie inwestycji, jak i dezinwestycji – które mają na celu wzmocnienie jej pozycji jako dostawcy posiadającego kompletną ofertę produktów dla rynku opakowaniowego. 

02W 2016 r. firma przejęła przedsiębiorstwo ACTEGA Colorchemie (obecnie Siegwerk Buedingen) oraz uruchomiła nową mieszalnię do produkcji atramentów wodnych w swym Centrum Technicznym we Francji. Na początku bieżącego roku w krótkim czasie podpisała akty zakupu dwóch kolejnych firm: brytyjskiej Hi-Tech Products oraz oddziału produkującego tuby i laminaty, należącego dotychczas do przedsiębiorstwa Schekolin z Lichtensteinu.

Hi-Tech Products

Brytyjski Hi-Tech Products to specjalistyczny dostawca wodnych farb i lakierów, który zajmuje się opracowywaniem i produkcją wysokiej jakości wodnych farb fleksograficznych, przede wszystkim do zadruku opakowań z tektury falistej.

Hi-Tech Products to ugruntowany i znany dostawca farb wodnych w Wielkiej Brytanii. Atramenty i lakiery tej firmy idealnie uzupełniają gamę naszych farb wodnych – powiedział Dirk Weissenfeldt, wiceprezes działu opakowań papierowo-tekturowych oraz na żywność płynną w firmie Siegwerk. – To połączenie umożliwia nam rozszerzenie zasięgu działania w Wielkiej Brytanii, a w efekcie dalsze wzmocnienie naszej europejskiej pozycji dostawcy wodnych farb do druku. 

Wcielenie nowych produktów do oferty firmy Siegwerk umożliwi klientom Hi-Tech Products korzystanie z bardziej wszechstronnej gamy farb oraz szerszej wiedzy technologicznej oferowanej przez nowego właściciela. Obie firmy dążą do zaspokajania indywidualnych potrzeb każdego klienta; ta wspólnota interesów ma zapewnić sprawny przebieg procesu integracji. 

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni ze znalezienia w Siegwerk wspaniałego partnera i nowego właściciela naszej firmy. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy solidne przedsiębiorstwo wykorzystujące innowacyjną technologię oraz zapewniające doskonałą obsługę klienta. Jestem przekonany, że Siegwerk będzie w stanie wcielić naszą ofertę w swoją większą strukturę, a tym samym skierować ją na rynek (…) – powiedział Wade Brealey, dyrektor zarządzający w Hi-Tech Products. 

Schekolin

Siegwerk przejmuje również oddział tub i laminatów z tworzyw sztucznych przedsiębiorstwa Schekolin, globalnego dostawcy lakierów do opakowań z Lichtensteinu. Po zakończeniu transakcji Siegwerk rozszerzy swoją ofertę produktową, uzupełniając ją o specjalne lakiery UV przeznaczone do opakowań z tworzyw sztucznych, w tym sztywnych tubek. Lakiery mogą być aplikowane na szerokiej gamie laminatów oraz tubek wykonanych z takich tworzyw jak polietylen, polipropylen, ABS, poliwęglan i polistyren. 

Przejęcie działu opakowań plastikowych firmy Schekolin uzupełnia nasze portfolio o wysokiej jakości lakiery i wzmacnia naszą pozycję w obszarze rozwiązań utwardzanych światłem UV – wyjaśnia Michael Mueller-Samson, szef działu BU Narrow Web EMEA w firmie Siegwerk. – Dzięki wdrożeniu produktów Schekolin rozszerzamy naszą ofertę dla konsumentów potrzebujących specjalistycznych rozwiązań do opakowań luksusowych; pozwala nam to również jeszcze efektywniej reagować na indywidualne potrzeby klientów. 

W ramach umowy Schekolin zgodził się podzielić pełną wiedzą techniczną oraz produktową z firmą Siegwerk, a także przekazać wyposażenie produkcyjne związane z wytwarzaniem tub i laminatów z tworzyw sztucznych. Firmy będą również podejmować wspólne starania, by przekazanie oddziału odbyło się bezproblemowo i nie odbiło się negatywnie na poziomie obsługi klientów obu przedsiębiorstw. Z tego powodu Schekolin zgodził się na kontynuowanie produkcji na rzecz Siegwerka przez co najmniej 4 miesiące, aby zapewnić nieprzerwaną realizację zamówień dla odbiorców.

Uczestnicy obu transakcji zdecydowali o utrzymaniu w tajemnicy finansowych szczegółów umowy.

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TK