Maszyny ILLIG do dekorowania etykietą lub kartonikiem w formie 
1 Jan 1970 11:55

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma ILLIG od wielu lat rozwija technologie dekorowania w stacji formowania za pomocą etykiet (IML) i/lub kartoników (IML-T). W ostatnim czasie wprowadziła ona nową uniwersalną zgrzewarkę HSU 35. 

Maszyna w standardowym wyposażeniu jest przeznaczona do zgrzewania opakowań blister karton-folia. W wersji rozszerzonej maszyna może zgrzewać gotowe opakowania z kartonikiem. Zdolność produkcyjna dla tacki mięsnej o wymiarach 190x144x50 jest na poziomie 720 szt./godzinę. Po zmianie oprzyrządowania można na HSU 35 zgrzewać również maseczki wielowarstwowe typu ffp. 

Okrągłe kubki do picia i mleczarstwa można dekorować w stacji formowania na maszynach RDM 73 k i RDM 76 k. Do dekorowania mogą być stosowane zarówno etykiety (IML), jak i kartoniki (IML-T). Linie zostały przystosowane również do produkcji prostokątnych tacek spożywczych i doposażone w stacje pakowania końcowego. Zdolności produkcyjne dla tacki mięsnej o wymiarach 190x144x50 są odpowiednio dla RDM 73 k na poziomie 5400-9000 szt./h i dla RDM 76 k 9000-13500 szt./h dla PP.

Uzupełnieniem kompletnej oferty firmy ILLIG do dekorowania opakowań metodą IML-T są linie na bazie RDK 80 k do pokrywek. Zdolność maszyny dla pokrywki fi 95 mm jest w granicach 32 000 szt./godzinę dla PP.

Oprócz produkcji opakowań w technologii IML I IML-T maszyny RDM lub RDK mogą produkować opakowania bez dekoracji.

Opakowania dekorowane na maszynach firmy ILLIG są ekologiczne, ponieważ można łatwo oddzielić kartonik/etykietę od plastikowego opakowania i poddać obydwa materiały recyklingowi. 

Powyższe metody dekorowania dają możliwość personalizacji opakowań, a dekorowanie jest na wysokim poziomie i skutkuje zwiększeniem sprzedaży. Zastosowanie etykiety lub kartonu do dekorowania jest wykorzystywane do obniżenia zawartości tworzywa w opakowaniu przy utrzymaniu własności fizykomechanicznych. Dodatkowo produkcja opakowań metodą IML lub IML-T na termoformierkach jest dużo bardziej opłacalna od dekorowania na wtryskarkach.

Artykuł sponsorowany

 

Tomir Sp.j., A. Korczyński, M. Tytkowska
ul. Kopalniana 6, 01-321 Warszawa
tel.: 22 665 62 05, 22 664 81 26
biuro@tomir.com.pl
www.tomir.com.pl