Pierwsza fabryka Smurfit Kappa z certyfikatem ISCC PLUS
1 Jan 1970 09:34

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Smurfit Kappa pozostaje czołowym dostawcą innowacyjnych, ekologicznych opakowań, czego wyrazem jest firmowa inicjatywa „Better Planet Packaging” skoncentrowana na zapewnianiu zrównoważonych rozwiązań gotowych na wyzwania jutra.

Wprawdzie opakowania typu „Bag-in-Box” (worek w pudełku) już teraz mają wyjątkowo ekologiczny charakter umożliwiając znaczącą redukcję tworzyw sztucznych i CO2, Smurfit Kappa nadal koncentruje swoje wysiłki na innowacjach surowcowych, zwłaszcza poprzez wprowadzanie do swych kraników i torebek żywic pochodzących z recyklingu lub biopochodnych, gdy tylko pozwalają na to przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności. Jednym z głównych działań w ramach tej inicjatywy jest uzyskany niedawno certyfikat ISCC PLUS.

Fabryka Vitop we włoskiej Alessandrii, w której powstają bestsellerowe kraniki Vitop do „worków w pudełku”, stała się pierwszym zakładem w branży producentów tego typu opakowań z certyfikatem ISCC Plus. Certyfikat potwierdza, że procesy i standardy przemysłowe wykorzystywane w produkcji Vitop są zgodne z łańcuchem kontroli żywic pochodzących z biosurowców i z recyklingu.

ISCC to globalny system certyfikacji w zakresie biomasy i bioenergii, obejmujący wszystkie zrównoważone surowce, w tym żywice pochodzenia biologicznego i pochodzące z recyklingu oraz opakowania z tworzyw sztucznych. Dzięki obowiązującym w ponad 100 krajach przeszło 4600 certyfikatom, ISCC jest jednym z największych systemów certyfikacji na świecie. Powstał on w otwartym procesie z udziałem wielu interesariuszy i jest zarządzany przez stowarzyszenie zrzeszające ponad 160 członków, w tym instytuty badawcze i organizacje pozarządowe.

Otrzymanie nowego certyfikatu zapewni Smurfit Kappa możliwość uruchamiania projektów pilotażowych wspólnie z klientami oraz wdrożenie do produkcji kraników i worków żywic pozyskanych w procesach recyklingu chemicznego.

Opracowano na podstawie informacji Smurfit Kappa