Sealed Air chce zostać firmą zeroemisyjną do 2040
5 Mar 2021 15:19

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Amerykańska firma Sealed Air, producent i dystrybutor szerokiej gamy ochronnych i specjalistycznych materiałów oraz systemów do pakowania żywności, ogłosiła plan osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 r. To efekt przekroczenia przez spółkę zakładanego na 2020 r. celu osiągnięcia 25% zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (udało się jej osiągnąć 44% redukcji).

Sealed Air przewodzi wyścigowi ku zeroemisyjności w naszej branży. To nie tylko właściwe postępowanie, ale także nasz cel - uczynić świat lepszym niż ten, który zastaliśmy - mówi Ted Doheny, prezes i dyrektor generalny Sealed Air.

Nasi pracownicy ciężko pracują nad tworzeniem zrównoważonych rozwiązań i wprowadzaniem innowacji w celu wyeliminowania marnotrawstwa zasobów. Będziemy nadal inwestować w technologię i współpracować z naszymi partnerami i dostawcami dla osiągnięcia tego dążenia. Sealed Air stawia sobie za cel osiągnięcie zerowej emisji netto do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej od terminu zapisanego w Porozumieniu Paryskim.

Sealed Air przekonuje, że działania na rzecz zapobiegania zmianom klimatycznym stanowią kluczowy element firmowej strategii. Stawia sobie również za cel ustanowienie nowych wzorców łagodzenia zagrożeń środowiskowych i społecznych, takich jak zmiany klimatyczne, w opłacalny sposób.

Dla zrealizowania ambitnego planu zero emisji do 2040 r. firma zamierza wdrożyć kilka strategicznych działań, w tym:

- wykorzystać najnowocześniejsze technologie i innowacje w zakresie zautomatyzowanych rozwiązań i systemów opakowaniowych, zaawansowanego recyklingu oraz recyklowalnych i odnawialnych materiałów;

- kontynuować inwestycje w źródła energii odnawialnej, w tym w kalifornijski projekt pozyskiwania energii ze Słońca oraz z elektrowni wiatrowych w Argentynie;

- wydłużyć czas przydatności do spożycia i ograniczyć ilość odpadów spożywczych dzięki zwiększeniu wydajności transportu oraz ochrony produktów w jego trakcie.

W ostatnim czasie na rynek trafiło kilka godnych uwagi innowacji Sealed Air, w tym „pierwsza na świecie” miękka folia z tworzywa sztucznego przeznaczona do kontaktu z żywnością zawierająca certyfikowane żywice z odzysku (CCR), przeznaczona do owijania żywności i stosowania do tacek służących do pakowania świeżego mięsa, ryb i sera. W ubiegłym roku firma zaprezentowała również unikalny system pakowania próżniowego o przepływie ciągłym, który pomaga przetwórcom sera w optymalizacji jakości produktów. System ten zapewnia 50% oszczędność energii w porównaniu z systemami zapewniającymi podobną wydajność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sealed Air