Kolejne polskie firmy inwestują w maszyny DCM Usimeca
1 Jan 1970 08:50

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kompaktowe maszyny fleksograficzne produkowane przez DCM Usimeca cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją opakowań kartonowych, toreb papierowych czy kopert. Jak podaje ich wyłączny przedstawiciel w naszym kraju – firma System P – w ostatnich 16 miesiącach do Polski dostarczono w sumie siedem maszyn serii IM183 we wszystkich oferowanych konfiguracjach (od 1 do 3 zespołów drukujących). Piotr Skłodowski, właściciel przedsiębiorstwa, zapowiada kolejne wdrożenia realizowane w ślad za prowadzonymi obecnie rozmowami handlowymi.
DCM Usimeca – ponad 40 lat na rynku maszyn fleksograficznych
Marka DCM Usimeca, obecna w naszej ofercie od kilkunastu lat, ma ugruntowaną pozycję w Polsce – mówi. Firma znana głównie ze specjalistycznych urządzeń do przetwarzania i konfekcjonowania opakowań elastycznych zajmuje się też produkcją kompaktowych, prostych w obsłudze maszyn fleksograficznych, przeznaczonych do zadrukowywania produktów takich jak torby papierowe i tkane, koperty oraz sztywne opakowania kartonowe na pizzę, ciasta czy wino. Maszyny oferowane obecnie w dwóch seriach – IM183 i IM2 - przeznaczone są głównie do drukowania małych i średnich nakładów. Z myślą o tego rodzaju asortymencie kupują je także klienci z Polski, a jej rodzimych użytkowników wciąż przybywa – zwłaszcza w ostatnich 3-4 latach obserwujemy zwiększone nimi zainteresowanie.
Maszyny fleksograficzne pojawiły się w ofercie firmy DCM Usimeca w 1981 roku, wraz z przejęciem przez nią ich ówczesnego producenta – MECEM. Jak podkreśla obecny dostawca, korzyści dla użytkowników decydujących się na zakup tego rozwiązania są bardzo liczne: łatwa instalacja, prosta obsługa, niski koszt eksploatacji i konserwacji, kompaktowość oraz duży potencjał w kontekście rynków, na jakich działają końcowi klienci. Zalety maszyn dostrzegają kolejne drukarnie – od kilku lat firma DCM Usimeca dostarcza ok. 30 maszyn fleksograficznych rocznie do przedsiębiorstw o różnym profilu produkcji. Popularność tych maszyn wynika również z krótkiego czasu zwrotu z inwestycji – podkreśla Piotr Skłodowski.
Więcej informacji na ich temat można znaleźć na niedawno uruchomionej, dedykowanej stronie internetowej (kliknij tutaj). https://imflexo.com/
IM183: sukces handlowy, także na polskim rynku
Jak dodaje Piotr Skłodowski, szczególnie dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorstw reprezentujących różne profile produkcji cieszą się maszyny z serii IM183 (na zdjęciu z lewej): Na ich zakup decydują się firmy o różnej specjalizacji, zajmujące się m.in.: produkcją toreb papierowych; dostarczaniem materiałów opakowaniowych i papieru; dystrybucją toreb papierowych i opakowań, także personalizowanych. W części tych przypadków inwestycja w maszynę IM183 wiąże się z rozpoczęciem zupełnie nowego projektu w ramach danej firmy. Maszynę tę zakupił również producent toreb papierowych i opakowań, który – chcąc rozszerzyć swoją ofertę – podjął decyzję o ich personalizowaniu. Warto dodać, że wśród firm, które zakontraktowały to rozwiązanie w ostatnim czasie, są również ich dotychczasowi użytkownicy. Zadowoleni z wcześniejszej inwestycji w tę maszynę decydują się na zakup kolejnej, zwiększającej ich moce produkcyjne. Tak było choćby w przypadku jednej z dużych drukarń fleksograficznych.
Maszyny IM183 są przeznaczone do zadrukowywania różnego typu toreb papierowych: reklamowych z płaskim uchwytem i zakupowych ze skręcanym uchwytem (w obu przypadkach wykonanych z papierów typu kraft – białego bądź kolorowego), typu „euro” (wykonanych z kolorowego papieru błyszczącego) oraz do wina (ze skręcanym uchwytem). Oferowane są w wariantach uwzględniających od 1 do 3 zespołów fleksograficznych. Maksymalny obszar zadruku wynosi tu 480 mm (szerokość) x 500 mm (długość), zaś maksymalne wymiary toreb to – analogicznie – 525 mm x 600 mm. Obsługują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 egz./h.

Maszyny serii IM2: do sztywnych opakowań kartonowych
Druga seria maszyn fleksograficznych produkowanych przez DCM Usimeca - IM2 - jest przeznaczona do zadrukowywania sztywnych opakowań kartonowych, przeznaczonych np. na pizzę czy wino. Tu klienci mają do dyspozycji dwa modele. Pierwszy z nich to IM2.76 (na zdjęciu z prawej) oferujący pole zadruku 670 x 800 mm. Maksymalna szerokość materiału wynosi tu 760 mm, długość zaś – 900 mm bądź 1800 mm, w zależności od wybranego trybu pracy urządzenia. W przypadku nieco większego modelu - IM2.85 - pole zadruku wynosi 760 x 800 mm, maksymalna szerokość zadrukowywanego podłoża – 850 mm, długość – analogicznie jak w IM2.76 – to 900 bądź 1800 mm. Maszyny zadrukowują podłoża o grubości do 10 mm i pracują z prędkością maksymalną 2400 ark./h.
Są to urządzenia przeznaczone wyłącznie do zadrukowywania sztywnych produktów, więc wybierają je firmy wyspecjalizowane w produkcji asortymentu takiego jak opakowania kartonowe na pizzę czy wino – mówi Piotr Skłodowski. Niemniej i tu DCM Usimeca notuje liczne sukcesy handlowe, które – taką mamy nadzieję – przełożą się na większą popularność tych urządzeń w Polsce. Wszystkich zainteresowanych kompaktowymi, wydajnymi i uzasadnionymi ekonomicznie rozwiązaniami tej marki zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Opracowano na podstawie informacji firmmy DCM Usimeca