Międzynarodowe stowarzyszenie producentów etykiet FINAT ogłasza nowy konkurs poświęcony kwestiom zrównoważonego rozwoju, który ma docenić działania społeczności etykietowej na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu materiałów etykietowych.
W branży etykiet mamy ogromną szansę na zmniejszenie ilości odpadów, ponowne wykorzystanie pojemników i recykling materiałów, które wykorzystujemy w naszych produktach. Wiemy, że wielu z naszych członków już teraz ciężko pracuje nad zmniejszeniem swojego wpływu na środowisko, dlatego chcemy docenić inicjatywy, które sprawiają, że nasza branża jest bardziej zrównoważona - mówi Jacques van Leeuwen, główny juror i były konsultant ds. recyklingu w FINAT, który sam jest weteranem ekologicznych inicjatyw w branży etykiet.
Zrównoważony rozwój jest jednym z sześciu strategicznych filarów FINAT, a stowarzyszenie przewodzi branży w poszukiwaniu ekonomicznie opłacalnych rozwiązań recyklingu materiałów wtórnych, ograniczaniu ilości zużywanych surowców i poprawie możliwości odzysku produktów.
Jury konkursu będzie oceniać zgłoszone projekty w oparciu o cztery główne kryteria: ich potencjalny wpływ na przemysł, czy wiążą się one ze współpracą w łańcuchu wartości, na ile są oryginalne – oraz do jakiego stopnia już odniosły sukces. Zwycięska inicjatywa może liczyć na stałą promocję w formie filmu wideo oraz artykułu opublikowanego w magazynie FINAT News oraz na stronie internetowej stowarzyszenia. Na podobne potraktowanie mogą liczyć również inne projekty, które wzbudzą powszechne zainteresowanie.
Oficjalna inauguracja konkursu, do którego zaproszeni są wszyscy przetwórcy etykiet i dostawcy materiałów etykietowych, jak również właściciele marek, będzie miała miejsce 3 czerwca podczas Europejskiego Forum Etykiet. Rozpatrywane będą projekty uruchomione w latach 2019-2020, w których zaangażowany jest co najmniej jeden członek FINAT. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 sierpnia 2021 r.
Bezpłatnego zgłoszenia do konkursu można dokonać tutaj.
Materiał wideo poświęcony konkursowi jest dostępny tutaj.
Opracowano na podstawie informacji FINAT