Nowa fabryka VPK w Brzegu otwarta!
1 Jan 1970 09:00

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Blisko rok prac budowlano-wykończeniowych, 22 tysiące metrów kwadratowych, nowoczesne maszyny do produkcji opakowań, a przede wszystkim jeszcze większe możliwości produkcyjne. 17 czerwca br. odbyło się oficjalne otwarcie nowej fabryki VPK w Brzegu.

Inwestycja z rozmachem

To kolejny krok inwestycyjny VPK w Polsce, ogromnie ważny dla rosnącej liczby klientów dotychczas obsługiwanych przez fabrykę w Radomsku. Łączna powierzchnia produkcyjno-magazynowa wynosi 22 tys. m2. Nowy zakład pozwala nam na zwiększenie wydajności produkcyjnej dla naszych klientów z Polski, jak i zza granicy, o 60 mln m2. Skala inwestycji wpływa na umocnienie naszej pozycji biznesowej oraz zapewnienie klientom jeszcze bardziej nowoczesnej i efektywnej produkcji – mówił podczas otwarcia Jacek Kryszkiewicz, dyrektor zarządzający.

Nowoczesny park maszynowy

Fabryka została wyposażona w maszyny takie jak Mithsubishi Evol, Bobst 2.1 Mastercut oraz Masterflex, dodatkowo linię odbioru odpadu z transportem do belownicy makulatury, paletyzator, depaletyzator, automatyczne wiązarki i foliarki opakowań, w pełni zautomatyzowaną mieszalnię farb, a także ekologiczną oczyszczalnię ścieków. Przestrzeń jest bardzo nowoczesna, wypełniona energooszczędnym oświetleniem LED, a przede wszystkim spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa pracowników, m.in. bezpieczeństwa przeciwpożarowego z instalacją tryskaczową obejmującą całą powierzchnię. Nowo uruchomione linie produkcyjne są w pełni zautomatyzowane. Linie transportujące będą dostarczały tekturę bezpośrednio z tekturnicy do maszyn przetwórczych za pomocą zautomatyzowanego systemu transportu MINDA, eliminującego zbędny transport wewnętrzny wózkami widłowymi – co zwiększy bezpieczeństwo pracy oraz zoptymalizuje przepływy surowca do produkcji opakowań. Dzięki temu rozwiązaniu zredukujemy jego nadmierne magazynowanie – mówił Bartosz Nimsz, kierownik zakładu VPK w Brzegu.

Idealna lokalizacja

Nowa fabryka VPK jest zlokalizowana w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Skarbimierzu. To przestrzeń niewątpliwie sprzyjająca inwestycjom. Geograficznie firma jest wreszcie obecna w regionie, który przyczynia się do skrócenia dystansu dzielącego ją do tej pory od potencjalnych klientów zlokalizowanych na południowym zachodzie Polski. Otwiera się również możliwość nawiązania współpracy z odbiorcami z Czech oraz Niemiec. Na obecną chwilę w Brzegu pracuje 120 osób, VPK przewiduje zatrudnienie dodatkowych 60, a wraz z rozwojem parku maszynowego kolejnych. Skala inwestycji sprzyja postrzeganiu VPK jako atrakcyjnego oraz godnego zaufania pracodawcy w regionie oraz ważnego partnera biznesowego dla aktualnych i przyszłych klientów.

Potencjał branży

Pandemia wpłynęła znacząco na rynek opakowań i przyzwyczajenia zakupowe konsumentów. Branża opakowaniowa jest strategicznym partnerem rynku e-commerce. Opakowania z tektury falistej produkowane przez VPK charakteryzują się dużą wszechstronnością, zapewniają ochronę produktu, zoptymalizowaną logistykę i wzmocnienie wizerunku marki. Nowa fabryka jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku i ekonomii produktów. VPK Packaging Polska należy do Grupy VPK – międzynarodowego producenta opakowań zrzeszającego 65 fabryk w 20 krajach. Wszystkie produkty opracowywane są z myślą o środowisku, a do ich produkcji wykorzystuje się surowce pochodzące z recyklingu. Przynależność do grupy pozwala spojrzeć na inwestycje długofalowo, a uproszczona ścieżka decyzyjna i oparcie biznesu na ekspertyzie oraz doświadczeniu wzmacnia działania lokalnych zespołów.

KONTAKT

www.vpk.pl

vpk@vpk.pl

Opracowano na podstawie informacji VPK Packaging Polska