Firma DS Smith poinformowała, że udało jej się zrealizować siedem kamieni milowych zrównoważonego rozwoju – w tym cele związane z gospodarką obiegu zamkniętego, zarządzaniem uprawami leśnymi, zaangażowaniem społecznym oraz oszczędnością wody.
Zaprezentowany przez spółkę Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 wskazuje, że w ubiegłym roku zorganizowała ona szkolenia w zakresie GOZ dla swych wszystkich 700 projektantów, umożliwiając im włączenie zasad projektowania cyrkularnego do setek tysięcy projektów opakowań dla klientów.
Wszystkie lasy, z których firma pozyskuje surowiec do produkcji opakowań, uzyskały certyfikat gospodarki leśnej i utrzymały certyfikat Forest Stewardship Council (FSC) dla wszystkich zakładów produkcyjnych, spełniając najwyższe na rynku standardy zrównoważonej gospodarki leśnej.
Każda fabryka DS Smith zatrudniająca ponad 50 pracowników zaangażowała się w program działań wspierających lokalne społeczności, a w 25 najbardziej zagrożonych niedoborem wody wdrożono plany zmierzające do redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu wody oraz regularne przeglądy jej stanu.
Raport ujawnił, że firma osiągnęła cel, jakim jest wykorzystanie 100% papieru z recyklingu lub posiadających certyfikat łańcucha dowodowego, a także upewniła się, że wszystkie zakłady odpowiadające za 90% zużycia energii posiadają certyfikat ISO 50001. Ten uznawany na całym świecie standard umożliwia skoordynowane podejście do monitorowania postępów w realizacji celów.
Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 jest pierwszą aktualizacją postępów firmy od czasu wprowadzenia strategii zrównoważonego rozwoju Now and Next we wrześniu ubiegłego roku. Informuje on również, że DS Smith:
- zmniejszyła emisje CO2 o 23% na tonę produkcji w porównaniu z 2015 r. oraz o 4% w porównaniu z rokiem ubiegłym – krok na drodze zobowiązania firmy do zerowej emisji w 2050 r.;
- zainstalowała 36.672 lampy LED w swych 96 fabrykach na całym świecie i oszczędziła 14 tys. ton CO2 rocznie – kolejne 9 fabryk oczekuje na instalacje lamp, co podniesie ich liczbę do ok. 40 tys.;
- w ciągu ostatniego roku uruchomiła 57 projektów biodywersyfikacji w lokalnych społecznościach – i przygotowuje kolejne 47 takich projektów dotyczących m.in. łąk z dzikimi kwiatami i ogrodów komunalnych, hoteli dla owadów i stawów, z myślą o realizacji 100 projektów w Europie i USA do 2025 r.;
- uzyskała ocenę „AA” MSCI w porównaniu z „A” w zeszłym roku, mierzoną przez niezależne agencje ratingowe ESG - najwyższą ocenę uzyskaną przez jakiekolwiek firmy z branży - a także ocenę „A” w Circulytics, najbardziej kompleksowym narzędziu do pomiaru efektywności GOZ opracowanym przez Fundację Ellen MacArthur, w porównaniu z „B+” w zeszłym roku.
Wouter van Tol, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, społeczności i spraw publicznych w DS Smith, powiedział: Nasz Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2021 stanowi ważną aktualizację naszych postępów w realizacji ambitnych celów zrównoważonego rozwoju w ciągu ostatniego roku. Cieszę się, że udało nam się zrealizować wiele naszych kluczowych celów, w tym te dotyczące gospodarki leśnej, zaangażowania społecznego i szkolenia naszych projektantów w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego. Definiując na nowo opakowania i stawiając zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego, co robimy, możemy zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, tworząc jednocześnie innowacyjne rozwiązania wzornicze, które spełniają potrzeby naszych klientów.
Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith