EFI sprzedaje dział oprogramowania EPS
1 Jan 1970 09:58

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Amerykański koncern EFI sfinalizował sprzedaż firmy eProductivity Software (EPS), zajmującej się oprogramowaniem workflow i MIS dla branży poligraficzno-opakowaniowej, funduszowi private equity Symphony Technology Group (STG) z siedzibą w Palo Alto w Kalifornii. To element nowej strategii, która zakłada priorytetowe traktowanie inwestycji technologicznych umożliwiających przyspieszenie wzrostu w szybko rozwijającym się segmencie przemysłowego druku inkjetowego. EFI i EPS będą nadal współpracować ze swoimi wspólnymi klientami i partnerami w celu zapewnienia obopólnego sukcesu. 

 Dział oprogramowania w nowych rękach

EPS należy do uznanych na świecie rozwiązań w zakresie oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz oprogramowania biznesowego i produkcyjnego, które zostało stworzone z myślą o wzmocnieniu branży opakowań i druku. Zintegrowane i zautomatyzowane rozwiązania dostępne pod marką eProductivity mają na celu umożliwienie wzrostu przychodów oraz zwiększenie wydajności operacyjnej i produkcyjnej. eProductivity Software ma siedzibę w Pittsburghu w Pensylwanii oraz liczne biura na całym świecie. Na skalę globalną obsługuje ponad 4000 klientów we wszystkich kluczowych branżach związanych z pakowaniem i drukiem, w tym między innymi w sektorach: opakowań składanych i z tektury falistej, etykiet, opakowań giętkich, druku komercyjnego, w publikacjach, wysyłce i grafice ekspozycyjnej. Wsparcie ze strony STG ma przyspieszyć rozwój EPS jako samodzielnej firmy poprzez inicjatywy mające na celu pogłębienie i poszerzenie jej możliwości oraz dalsze wzmocnienie jej pozycji na rynku.

Ten strategiczny krok w kierunku stania się niezależną firmą umożliwia nam wnoszenie większej wartości dla naszych klientów, a także całej branży poligraficzno-opakowaniowej, poprzez rozszerzenie współpracy z kluczowymi graczami w branży – powiedział Gaby Matsliach, dyrektor generalny eProductivity Software. – Oczywiście będziemy kontynuować ścisłą współpracę z naszymi przyjaciółmi z EFI. Ponadto przyspieszymy inwestycje w postęp technologiczny i modernizacje, rozwiniemy partnerstwa z klientami oraz zaangażujemy się we wspieranie globalnego wzrostu branży poligraficzno-opakowaniowej.

Razem, ale osobno

Pierwszą okazją do prezentacji nowej strategii firmy EPS była odbywająca się w Las Vegas w dniach 17-21 stycznia br. konferencja użytkowników rozwiązań firmy EFI Connect 2022. Gaby Matsliach przedstawił więcej szczegółów na temat przesłanek przejęcia przez STG i połączył się zdalnie z Billem Chisholmem, partnerem zarządzającym STG, który potwierdził, że nie ma planów połączenia EPS z żadną inną istniejącą firmą i podkreślił, że za decyzją o akwizycji stoją pozytywne opinie wyrażane przez obecnych klientów oraz potencjał i talent zespołu EPS. Fakt, iż STG jako fundusz koncentruje się wyłącznie na firmach specjalizujących się w oprogramowaniu, ma dla nas wielką wartość, a zyskana niezależność umożliwi nam integrację z firmami innymi niż EFI, przy jednoczesnym zachowaniu bliskich relacji z koncernem, z którego się wywodzimy – powiedział Gaby Matsliach. – Obecne produkty będą fundamentem dla przyszłości, która jest w bezpiecznych rękach. Nowy prezes wykonawczy Marc Olin po blisko dwóch latach powraca do EPS, co jest dla nas swoistym wotum zaufania.

Istnieją potencjalne możliwości dalszych akwizycji, a także poszerzenia zakresu istniejących aplikacji poprzez wszelkiego rodzaju wtyczki, jak również zwiększenia zasięgu geograficznego nowej firmy – zdradził Marc Olin.

Bezprecedensowe możliwości 

Dzięki sprzedaży EPS firma EFI może z kolei skoncentrować inwestycje w działy Inkjet i Fiery, aby wykorzystać możliwości rozwoju w istniejących segmentach działalności firmy, a także rozszerzyć ją na rynki, które rozpoczynają transformację w kierunku technologii cyfrowej. Nigdy wcześniej nie byliśmy tak zafascynowani możliwościami rynku przemysłowego druku atramentowego i naszą zdolnością do wykorzystania Fiery, wiodącej technologii Digital Front End (DFE) dla kolorowego druku cyfrowego, w celu kontynuowania transformacji analogowo-cyfrowej we wszystkich segmentach drukowania o wysokiej wartości dodanej, jednocześnie obsługując nowe obszary takie jak e-commerce, direct-to-garment i inne szybko rozwijające się segmenty – powiedział Jeff Jacobson, dyrektor generalny i prezes koncernu EFI. – Dokonujemy znaczących inwestycji, aby pozostać liderem na rynkach opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji. Potencjał szybko rozwijających się rynków przemysłowego druku atramentowego jest dla nas bodźcem do przyspieszenia inwestycji w wiodące na rynku produkty i usługi, które napędzają transformację analogowo-cyfrową. Przemysłowe drukowanie atramentowe to jedna z największych możliwości, jakie widziałem w ciągu 35 lat mojej pracy w tej branży. Sprzedaż działalności związanej z oprogramowaniem umożliwia naszym zespołom ds. przemysłowego druku atramentowego i Fiery koncentrację, która zapewni im najlepszą pozycję do osiągnięcia sukcesu.

Przyszłość druku to druk cyfrowy, a ta reorganizacja umacnia pozycję EFI jako lidera technologicznego i przyspiesza wzrost innowacyjności firmy jako dostawcy wiodących na świecie drukarek cyfrowych dla rynków opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji – potwierdził Scott Schinlever, dyrektor operacyjny i dyrektor generalny EFI Inkjet. – Dzięki temu nasi klienci będą mogli produkować więcej w krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie pracy, w wyższej jakości i przy mniejszym wpływie na środowisko naturalne, a my będziemy mogli wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie druku atramentowego w nowych, obiecujących zastosowaniach rynkowych.

Podczas konferencji EFI Connect 2022 dyrektor technologiczny firmy Doug Edwards zdradził, że w tym roku premierę będzie miała najszybsza wieloprzebiegowa maszyna drukująca XT dla grafiki ekspozycyjnej i podkreślił, że będzie to ważny rok dla branży opakowań, dla której również zaplanowano kilka nowych produktów, w tym drugą generację maszyn EFI Nozomi, które zaoferują wyższą niezawodność i płynną pracę dzięki usprawnionej konstrukcji oraz bardziej kompaktowe rozmiary przy prędkości co najmniej 75-100 m/min.

Anna Naruszko