Przyszłość branży life science 
1 Jan 1970 15:08

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

10 marca br. odbyła się w formule zdalnej konferencja prasowa poświęcona specjalnej edycji wydarzenia Pharmintech powered by IPACK-IMA. Pharmintech to międzynarodowe targi technologii przetwarzania i pakowania dla branż: farmaceutycznej, parafarmaceutycznej, kosmetycznej, wyrobów medycznych i biotechnologicznej. Najbliższa edycja odbędzie się od 3 do 6 maja w Mediolanie, równolegle z targami IPACK-IMA, które prezentują innowacje w branży przetwarzania i pakowania dla przemysłu spożywczego i niespożywczego.

W konferencji wziął udział Sergio Dompé, prezes zarządu Dompé Farmaceutici i prezes Pharmintech powered by IPACK-IMA 2022, który stwierdził: Pandemia pokazała, że ​​technologia i badania mogą nadać duże przyspieszenie naukom o życiu, zmieniając zdrowie w kamień milowy szeroko pojętego rozwoju. Jeśli uda nam się wykorzystać historyczną szansę działania na rzecz naprawy i odporności, dając pierwszeństwo konkurencyjności oraz unikając rozproszenia zasobów, Włochy mogą pomnożyć historie sukcesu konkurowania na poziomie globalnym. Koncentracja na obszarach najnowocześniejszych badań i interdyscyplinarności oraz wykorzystanie synergii ze światem sztucznej inteligencji, nauk cyfrowych i materiałoznawstwa pozwoli stworzyć innowacyjne rozwiązania. W tym kontekście Pharmintech jest ważnym ośrodkiem zdolnym do przyspieszenia całego ekosystemu poprzez stworzenie przestrzeni na spotkanie przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego, nauki i środowisk uniwersyteckich, jak również zapewnienie możliwości porównania ofert zaawansowanych technologii.

W swoim wystąpieniu Giorgio Bruno z AFI podkreślił znaczenie pozytywnej synergii między operatorami targów a organizacjami naukowo-technicznymi działającymi w branży chemiczno-farmaceutycznej. 

Prelegent wskazał też strategiczne znaczenie wzajemnych relacji między włoskimi liderami w dziedzinie produkcji technologii farmaceutycznej. Mówił również na temat powrotu do ważnego wydarzenia międzynarodowego, takiego jak Pharmintech, z którym AFI współpracowało od kilku edycji współtworząc i koordynując prezentacje treści techniczno-naukowych.

W konferencji wzięli udział główni partnerzy wydarzenia przedstawiając tematy, które wzbogacą panoramę wystawienniczą o ponad 150 firm specjalizujących się w sektorze Life Science.

Alberto Bartolini reprezentujący AFI zapoznał słuchaczy z programem wydarzenia zaplanowanego na 3 maja, które otworzy tegoroczne targi Pharmintech. Jak zapowiedział, główny nacisk zostanie położony na świat opieki zdrowotnej, w tym: farmaceutyki, wyroby medyczne, suplementy diety, włącznie z kwestiami regulacyjnymi i zarządzaniem łańcuchem dostaw.

Lucia Ceresa reprezentująca PDA zapowiedziała konferencję na temat zastosowania idei Przemysłu 4.0 w produkcji, zaplanowaną na 5 maja. W debacie wezmą udział producenci sprzętu, dostawcy technologii i przedstawiciele firm farmaceutycznych. Rozmowy będą prowadzone wokół cyfryzacji i innowacji, nie zabraknie prezentacji historii przypadków i przykładów praktycznych zastosowań.

Natomiast Enzo Lacchini przybliżył treść konferencji opracowaną przez ISPE we współpracy z Confindustria Medical Devices. W wydarzeniu zaplanowanym na 6 maja uczestnicy przyglądać się będą zmianom paradygmatu w sektorze w świetle nowego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych (MDR) i nowej diagnostyki in vitro ujętej w tych regulacjach (IVDR).

Gian Paolo Crasta z UCIMA skupił się na zrównoważonym rozwoju łańcuchów dostaw towarów konsumpcyjnych, co jest głównym tematem „Packaging Speaks Green”, forum organizowanego przez Pack-Media we współpracy z UCIMA i AMAPLAST. W terminie od 3 do 6 maja odbędzie się panel ekspertów, instytucji i firm zorganizowany, aby omówić relacje między gospodarką o obiegu zamkniętym a strategiczną rolą całego łańcucha dostaw opakowań w różnych sektorach przemysłu, w tym w branżach farmaceutycznej, kosmetycznej i chemicznej.

Uczestnicy konferencji mogli poznać zespół pracujący nad organizacją majowego wydarzenia; obecni byli między innymi: Valerio Sola, prezes Ipack-Ima, Domenico Lunghi, dyrektor BU Private Label, Pet & Food Pharma Industry w Bologna Fiere oraz Rossano Bozzi, dyrektor generalny IPACK-IMA. Organizatorzy nakreślili profil najbliższej edycji targów IPACK-IMA, która wraz z Pharmintech ma zgromadzić ponad 1000 wystawców i stać się najważniejszym międzynarodowym miejscem spotkań branży w 2022 roku.

Targi Pharmintech, które w tym roku zostaną zorganizowane przez Ipack-Ima Srl dzięki umowie podpisanej z Bologna Fiere Group, odbędą się w hali 2. Takie ulokowanie imprezy ma podkreślić jej wysoką specjalizację w obszarach: „Pharma & Nutritional”, „Beauty & Personal Care” oraz „Chemicals & Home Care”, jednocześnie wzmacniając synergię między różnymi segmentami wystawienniczymi.

Targi Pharmintech i IPACK-IMA odbędą się w centrum konferencyjnym Fiera Milano (Mediolan) w dniach 3-6 maja 2022 r. Zdaniem organizatorów obecnie jest dobry moment na międzynarodową dyskusję, której tematem powinny być innowacje oraz nowe perspektywy rynkowe. Dodatkowe szanse na taki dialog wynikają z połączenia wydarzenia z targami Print4All i Intralogistica Italia, które zostaną zorganizowane w tym samym miejscu i czasie.

Na podstawie materiałów Ipack-Ima opracowała BZ