Nowe rozwiązania w portfolio All-in-One firmy BOBST
1 Jan 1970 13:14

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Wykorzystując sprawdzone doświadczenie we fleksografii oraz ostatnie innowacyjne rozwiązania w dziedzinie druku atramentowego, firma BOBST wzbogaca swoje portfolio urządzeń All-in-One, All-Inline o nową serię DIGITAL MASTER. Urządzenia DIGITAL MASTER 340 i DIGITAL MASTER 510 zmienią sposób organizacji produkcji etykiet. Zapewniają one w pełni zdigitalizowaną i zautomatyzowaną linię produkcyjną, od drukowania po uszlachetnianie i wycinanie. Seria DIGITAL MASTER jest oparta na w pełni modułowej architekturze z możliwością rozbudowy, dzięki czemu klienci mogą zbudować własną maszynę i rozwijać ją w miarę upływu czasu.

Rozwój w produkcji etykiet postępuje w szybkim tempie, a właściciele marek poszukują przetwórców, którzy są w stanie dostarczać produkty szybciej, lepiej i w konkurencyjnych cenach. W tym kontekście platforma BOBST All-in-One jest świetną odpowiedzią, ponieważ etykiety drukowane cyfrowo mogą być produkowane w wysokiej jakości, z dużą wydajnością i przy niższych kosztach, od krótkich do długich serii – powiedział strategic marketing manager Patrick Graber. – Dzięki serii DIGITAL MASTER chcemy rozwiązać problemy naszych klientów, którzy próbują przezwyciężyć brak wykwalifikowanej siły roboczej, jednocześnie przechodząc na wydajność na poziomie przemysłowym i dłuższe serie produkcyjne z wykorzystaniem sprzętu cyfrowego; a także wprowadzić większą sprawność i wszechstronność do hali produkcyjnej.

Seria DIGITAL MASTER będzie dostępna w szerokościach druku 340 mm i 510 mm, z nowym wzornictwem zoptymalizowanym pod kątem pełnej modułowości oraz usprawnień w zakresie obsługi i serwisowania. Podobnie jak MASTER DM5 oferuje ona druk, zdobienie i cięcie w jednym przebiegu, z bezproblemową integracją pomiędzy atramentowym silnikiem cyfrowym UV a modułami fleksograficznymi i wykańczającymi. Wprowadzenie wersji 510 mm stwarza nowe możliwości zwiększenia wszechstronności zastosowań o etykiety o większych rozmiarach, usługi dla rynków przemysłowych i chemicznych, folie, rękawy termokurczliwe oraz inne zastosowania specjalistyczne. 

Maszyny z serii DIGITAL MASTER, drukujące z prędkością do 100 m/min w czterech lub sześciu kolorach oraz opcjonalnie w kolorze białym, wypełniają lukę między tradycyjnymi maszynami cyfrowymi i fleksograficznymi. Seria ta zapewnia wszechstronność, możliwość szybkiej realizacji i kompleksowej produkcji etykiet w trybie inline, a także wyjątkową jakość i wydajność przy coraz dłuższych nakładach. Modułowa architektura umożliwia klientom skonfigurowanie dokładnie takiej maszyny, jakiej potrzebują – od wersji tylko cyfrowej po konfigurację dostosowaną do indywidualnych potrzeb – łącząc wszystkie moduły dostępne w technologii druku fleksograficznego inline. Zapewnia również możliwość późniejszej rozbudowy na miejscu u klienta. 

Seria DIGITAL MASTER jest rozwiązaniem, które długo nie wyjdzie z użycia, ponieważ klienci mogą z czasem dostosowywać maszynę do zmieniających się potrzeb i nowych trendów rynkowych – powiedział Graber. – A kiedy pojawiają się nowe technologie dla tych platform, można je doposażyć na miejscu, co jeszcze bardziej zwiększa wartość i chroni inwestycję.

Moduły fleksograficzne mogą być dołączane, gdy istnieje potrzeba zagruntowania wymagających podłoży; w celu zaoszczędzenia cyfrowych atramentów przy wysokonakładowych zleceniach o wysokim stopniu krycia farbą; w aplikacjach z gęstą białą aplą lub do drukowania kolorów Pantone. Dostępne funkcje uszlachetnień obejmują: lakierowanie, efekty dotykowe i holograficzne, klejenie 

folii na zimno, laminowanie UV i drukowanie zabezpieczeń. W przypadku realizacji pełnego procesu produkcyjnego etykiet istnieje możliwość dołączenia całkowicie zautomatyzowanego wycinania semirotacyjnego lub rotacyjnego. 

Każdy moduł druku, uszlachetnienia i wykańczania jest wyposażony w cyfrową automatykę, co zapewnia wyjątkowo długi czas pracy, niski poziom odpadów i doskonałą powtarzalność niezależnie od umiejętności operatora. Za kontrolę jakości odpowiada BOBST ACCUCHECK do 100% inspekcji w linii przy pełnej prędkości. Ta sprawdzona technologia kontroluje pasowanie, jakość i spójność kolorystyczną druku cyfrowego i fleksograficznego oraz wszystkich uszlachetnień, zapewniając produkcję bez błędów.

W maszynach dodatkowo montowana jest automatyczna sekcja konserwacji, przeznaczona dla Zespołu Druku Cyfrowego i zapewniająca najwyższą wydajność oraz poziom jakości, podczas gdy 1000-mm odwijarki i nawijarki jumbo z automatycznym systemem podnoszenia rolek ograniczają liczbę ich wymian, oszczędzając czas i wysiłek. Całą maszyną steruje pojedynczy, przyjazny dla użytkownika interfejs, który można podłączyć do chmury i który jest otwarty na integrację z systemem MIS.

Podobnie jak wszystkie pozostałe maszyny z gamy oneLABEL, nowa seria DIGITAL MASTER jest projektowana, produkowana, instalowana i serwisowana przez BOBST. Seria DIGITAL MASTER opiera się na zasadzie ONE: JEDNA maszyna do wszystkich zadań związanych z etykietowaniem, JEDEN przepływ pracy unifikujący wszystkie elementy, JEDEN operator obsługujący maszynę, JEDEN dostawca opracowujący wszystkie technologie i JEDEN punkt serwisowy dla części konwencjonalnych i cyfrowych – powiedział Graber.

Przez cały rok klienci mogą oglądać w działaniu wszystkie maszyny firmy BOBST w Centrach Kompetencji znajdujących się we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. BOBST jest gotowy na indywidualne sesje z klientami. Z niecierpliwością oczekujemy przybycia klientów do naszych dedykowanych centrów etykietowych – podsumowuje Graber.

Opracowano na podstawie materiałów firmy BOBST