Packvertising: skuteczny marketing dzięki opakowaniom
1 Jan 1970 11:53

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Rynek e-commerce błyskawicznie się rozwija - obecnie online kupuje ponad 23 mln Polaków. Pole do popisu dla marek jest ogromne, ale konkurencja również. Oczekiwania klientów rosną nie tylko wobec zamawianego produktu, ale także opakowania - liczy się nie tylko funkcja, ale także estetyka. Dlatego doskonałym sposobem na wyróżnienie jest packvertising. Rozwiązanie to wspiera Konica Minolta, której urządzenia doskonale sprawdzają się w druku na tekturze falistej. Przedsiębiorstwo podjęło współpracę z Glov, polską marką produktów i kosmetyków dla kobiet, która dociera do klientów w 60 krajach.

Najprostszą definicją packvertisingu jest „reklama przez opakowanie”. Jednak w tym krótkim zdaniu kryje się ogromny potencjał. Badania „interaktywnie.com” wykazują, że aż 91% respondentów zwraca uwagę na wizualną stronę opakowań, co ułatwia im podejmowanie decyzji zakupowych. Ponadto ponad 50% osób, które otrzymują zamówienie w niestandardowym opakowaniu, twierdzi, że chętniej skorzysta z usług tej samej firmy przy przyszłych zamówieniach.

Opakowanie staje się nie tylko strojem, w którym produkt prezentuje się publiczności, ale najpotężniejszą dźwignią marketingową i reklamową determinującą wybór klientów. Dobrze i pomysłowo wyglądający produkt zyskuje na wartości jeszcze przed jego użyciem. W końcu opakowanie jest często pierwszym i ostatnim punktem kontaktu z konsumentem - mówi Łukasz Kurasiński, Business Development Managera Packaging & Commercial Market w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Konica Minolta dzięki swoim urządzeniom wielofunkcyjnym wspiera kreatywną komunikację. PKG-675i doskonale sprawdza się w druku na tekturze falistej - jednocześnie jednym z najprostszych i najlepszych materiałów służących do pakowania dowolnego produktu. Urządzenie zaprojektowane dla producentów tektury falistej, przetwórców, drukarni i właścicieli marek poszukujących rozwiązania do druku cyfrowego w krótkich seriach okazało się rozwiązaniem idealnym dla packvertisingu firmy Glov.

Glov wyróżnia się na Święta

Glov to polska marka kosmetyków i produktów dla kobiet, która dociera obecnie do odbiorców w ponad 60 krajach na świecie. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Monikę Żochowską i Ewę Dudzic-Filasetę, a ich przygoda zaczęła się 10 lat temu od stworzenia kultowej dziś rękawiczki do demakijażu. Obecnie sklep internetowy obejmuje pełną gamę produktów kosmetycznych oraz gadżetów.

Firma zaplanowała wysyłkę produktów do influencerów w Polsce i zagranicą w specjalnie zaprojektowanych świątecznych opakowaniach, a pomóc miało w tym właśnie urządzenie PKG. Wynikiem współpracy Konica Minolta i Glov były fantastyczne opakowania świąteczne, przypominające tzw. christmas cracker. W ten sposób powstała przepiękna bożonarodzeniowa kolekcja, która dotarła do szerokiego grana influencerów w Polsce oraz za granicą.

Tektura falista – brązowe złoto

Tektura falista, z której powstały wyjątkowe opakowania użyte w kampanii firmy Glov, wykorzystywana była od lat przez dziesiątki branż, a w dobie packvertisingu odkrywa kolejne możliwości. Materiał doskonale dostosowuje się do kształtu i gabarytów produktu, co pozwala wyróżnić go wizualnie, ale też otwiera nowe możliwości w sposobie dostaw i pozwala na oszczędności. Rozwiązanie okazuje się idealne przy szerokiej ofercie i różnych konfiguracjach.

Coraz istotniejszy dla branży jest zwrot ku personalizacji produktów i usług. Rosnące zapotrzebowanie na zindywidualizowane opakowania, które są produkowane w niskich nakładach i wielu wariantach, zmusza do poszukiwania jakościowych i optymalnych kosztowo rozwiązań. Opakowania z tektury falistej sprawdzają się doskonale m.in. podczas różnych akcji marketingowych, promocji limitowanych edycji produktów, czy innych działań wymagających szybkiego procesu produkcyjnego oraz spersonalizowanych opakowań – podsumowuje Łukasz Kurasiński, Business Development Manager Packaging & Commercial Market w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na: LINK

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta