Firma Mauser Packaging Solutions, czołowy dostawca rozwiązań i usług obejmujących cały cykl życia opakowań, dzięki ostatnim inwestycjom w najnowocześniejsze, zautomatyzowane wyposażenie swego polskiego zakładu rozszerza jego potencjał w zakresie regeneracji i wytwarzania produktów zawierających tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu (PCR).
Inwestycje te wspierają zbiórkę i dostawy regenerowanych pojemników IBC (Intermediate Bulk Containers, duże pojemniki do przewozu luzem) oraz plastikowych beczek do klientów w regionie, a przy okazji wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym dzięki szerszemu zastosowaniu PCR.
Inwestycje w Gliwicach to kolejny kamień milowy dla Mauser Packaging Solutions. Jesteśmy dumni, że możemy rozszerzyć nasze możliwości w zakresie regeneracji oraz zdolności wytwarzania serii Infinity w Europie. Dążymy do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszych klientów, a dzięki nowym możliwościom w Polsce robimy duży krok naprzód w realizacji tego celu – wyjaśnia Marcin Krzysteczko, dyrektor ds. sprzedaży na polskim rynku.
Więcej regeneracji
Rozbudowa możliwości gliwickiego zakładu umożliwi Mauser Packaging Solutions oferowanie klientom z regionu usług regeneracji opakowań IBC i beczek plastikowych. Regenerowane opakowania, stosownie do swych specyfikacji, mogą być wykorzystywane zarówno do transportu towarów niebezpiecznych (UN), jak i niewymagających certyfikatu bezpieczeństwa (non-UN). Regeneracja zapewnia opakowaniom drugie życie, chroni przed składowaniem na wysypiskach śmieci i tym samym korzystnie wpływa na środowisko naturalne. Dzięki kompletnemu rozwiązaniu Recover Syst-M klienci mogą łatwo zaplanować odbiór pustych IBC i plastikowych beczek ze swojego zakładu lub od swoich klientów.
Rozbudowa serii Infinity
Inwestycja w nową maszynę do rozdmuchu wielowarstwowych bębnów z tworzyw sztucznych pomoże zaspokoić rosnący popyt konsumentów na linię produktów Mauser Packaging Solutions z serii Infinity. Są one wytwarzane z wysokiej jakości żywicy pochodzącej z recyklingu o nazwie Recolene. Recolene jest produkowana na miejscu z nadających się do tego celu surowców, które zakończyły swój okres użytkowania i zostały odebrane za pośrednictwem Recover Syst-M. Nowa maszyna będzie wykorzystywana do produkcji plastikowych beczek nadających się do wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Zastosowanie żywicy z recyklingu daje materiałom plastikowym nowe życie, zmniejsza ilość odpadów przemysłowych, chroni surowce i ogranicza emisję gazów cieplarnianych.
Oprócz regeneracji i zwiększenia możliwości produkcji serii Infinity, nowy zakład produkcyjny pozwala zaoferować klientom jeszcze większe bezpieczeństwo dostaw, elastyczność w realizacji zamówień, dodatkowe możliwości produkcji oraz daje szansę zmniejszenia śladu węglowego – podkreśla Łukasz Wesołowski, kierownik zakładu w Gliwicach.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Mauser Packaging Solutions