Połączony ekosystem – jedno wspólne workflow w całym łańcuchu dostaw etykiet i opakowań
1 Jan 1970 12:46

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Labelexpo Europe, wydarzenie powracające po kilkuletniej pandemicznej przerwie, zapowiada się niezwykle interesująco. Nie ma liczącego się producenta rozwiązań poligraficznych na rynku etykiet, który nie weźmie udziału w tym wydarzeniu. Podczas tegorocznej edycji targów firmy Esko i X-Rite Pantone łączą siły, aby zaprezentować jedno wspólne workflow w całym łańcuchu dostaw etykiet i opakowań.

Obie firmy przygotowały analizę wszystkich aspektów produkcji. 

Odwiedzający nasze wspólne stoisko dowiedzą się, w jaki sposób Esko i X-Rite Pantone pomagają branży opakowaniowej osiągnąć spójną wydajność – od pomysłu do wejścia produktu na rynek – powiedział Jan De Roeck, dyrektor ds. marketingu, relacji branżowych i strategii w Esko. – Korzystając z przedstawienia najnowszych technologii wraz z ekspertami branży podkreślimy, w jaki sposób kompleksowy ekosystem nowego oprogramowania do zarządzania barwą i rozwiązań pomiarowych wspiera cyfrowy przepływ prac w celu zwiększenia wydajności, poprawy zrównoważonego rozwoju i zwiększenia możliwości rozwoju.

Na stoisku Esko i X-Rite Pantone zaprezentują całą gamę rozwiązań do cyfrowego obiegu prac, od projektowania po produkcję etykiet. Automatyzacja pracy w drukarni i przepływ prac, który opiera się na oprogramowaniu, to już codzienność w drukarniach. Nie powinniśmy bać się bądź wypierać rozwiązań opieranych na sztucznej inteligencji, ponieważ pomagają one oszczędzać czas, a co za tym idzie koszty. Tak naprawdę jeszcze niedawno mówiło się, że cyfryzacja poligrafii to przyszłość – śmiało możemy powiedzieć, że to teraźniejszość, bardzo zaawansowana, a rozwiązania Esko są tego najlepszym przykładem. Oczywiście niezbędnym elementem całej układanki jest jakościowe wdrożenie – to zapewnia Digiprint – jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie – dodaje Szymon Symonowicz, członek zarządu oraz szef sprzedaży rozwiązań do druku cyfrowego w Digiprint. 

Najważniejsze rozwiązania prezentowane przez Esko oraz X-Rite Pantone to między innymi:

– Phoenix, narzędzie Esko oparte na sztucznej inteligencji, które optymalizuje i zwiększa wydajność planowania i impozycji, z płynnym interfejsem między danymi prepress a danymi produkcyjnymi w aplikacjach Esko.

– Wielokrotnie nagradzana maszyna CDI Crystal XPS 4835, wykorzystująca naświetlanie UV wstępne i główne do produkcji cyfrowych płyt fleksograficznych, przy jednoczesnej minimalizacji odpadów.

– System AVT Helios, który automatycznie sprawdza wydrukowane etykiety lub opakowania pod kątem wad i niedoskonałości, zapewniając wyjątkową jakość i eliminując reklamacje klientów.

– Najnowsza wersja oprogramowania Esko, która zapewnia połączenie edycji prepress i opartych na chmurze rozwiązań do automatyzacji przepływu prac, teraz bardziej zintegrowanych i połączonych w całym przepływie pracy.

– X-Rite eXact 2, najbardziej połączony i łatwy w użyciu ręczny spektrofotometr, który może mierzyć kolor na różnych podłożach – w tym elastycznej folii i papierze, jednocześnie weryfikując standardy klienta.

– X-Rite ColorCert Suite, który współpracuje z Esko WebCenter, AVT Spectralab i eXact 2, aby zapewnić drukarniom ogólny obraz jakości druku i wydajności kolorów w jednej spójnej ocenie liczbowej, w celu potwierdzenia zgodności ze specyfikacjami marki.

– Biblioteki kolorów PantoneLIVE do tworzenia i udostępniania dokładnych standardów kolorów marki, które są osiągalne w różnych technologiach druku i na różnych podłożach.

Jon-Michael McCartney, dyrektor ds. druku i opakowań w X-Rite Pantone, dodał: Połączony ekosystem X-Rite Pantone i Esko pomaga usprawnić proces projektowania, przygotowania do druku, tworzenia i produkcji, dzięki udostępnianiu danych dotyczących opakowań i kolorów w celu zmniejszenia liczby błędów i usprawnienia raportowania. Dzięki cyfrowemu przepływowi pracy można wyeliminować zatwierdzanie druku na miejscu, jasno zdefiniować i udostępniać wymagania dotyczące druku w globalnym łańcuchu dostaw, zmniejszyć ilość odpadów i dodruków, oszczędzać zasoby i wspierać cele zrównoważonego rozwoju – powiedział.

Przez cały okres targów na stoisku Esko do dyspozycji gości z Polski będą Łukasz Szymański oraz Zbigniew Jemioło – obaj odpowiadają za rozwiązania dla rynku fleksograficznego w Polsce. To jedni z najlepszych specjalistów w swoim fachu, tak że będzie to doskonała okazja, aby porozmawiać z nimi na żywo podczas targów i przy okazji zobaczyć rozwiązania Esko – dodaje Szymon Symonowicz.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Digiprint