Udana edycja Targów Taropak 2023
1 Jan 1970 13:45

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Ponad 10 tysięcy zwiedzających, stu wystawców, liczne nowości i premiery – tak wyglądały Targi Taropak 2023 odbywające się w dniach 27-29 września! Targowi goście mieli okazję wzięcia udziału w konferencjach branżowych, a także zapoznania się z najnowszymi trendami i technologiami związanymi z opakowaniami.

Targi Taropak w tym roku odnotowały ogromny sukces, przyciągając dużą liczbę zadowolonych zwiedzających. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opakowań, a także wymiany doświadczeń pomiędzy dostawcami a kupującymi. Dzięki bogatej ofercie prezentowanej przez wystawców odwiedzający targi mogli zdobyć najnowsze informacje z rynku, nawiązać kontakty biznesowe i znaleźć rozwiązania odpowiadające potrzebom ich przedsiębiorstw.

Branżowe konferencje

Podczas Targów Taropak 2023 zwiedzający mogli wziąć udział w wielu merytorycznych prelekcjach prowadzonych przez ekspertów z branży opakowań. W tym roku konferencje skupiły się na tematach związanych z ekologicznymi materiałami opakowaniowymi i ochroną środowiska. We współpracy z Polską Izbą Opakowań odbyła się konferencja nt. folii kompostowalnych. Dostrzegając bardzo duże zapotrzebowanie na praktyczną i podaną z pierwszej ręki wiedzę o tych foliach, niektórzy ich producenci podzielili się swoimi doświadczeniami, opowiadając o zasadach Gospodarki o Obiegu Zamkniętym i wyznaczaniu celów ograniczania ilości odpadów.

Zwiedzający Targi Taropak mogli także wziąć udział w konferencji nt. finansowania przedsięwzięć oraz zmian legislacyjnych dla branży opakowaniowej i spożywczej. Przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polskiej Agencji Rozwoju i Przedsiębiorczości zaprezentowali możliwości wsparcia przedsiębiorstw funduszami zewnętrznymi. Zaprezentowano informacje o nowej perspektywie finansowej na lata 2021-2027, poziomie dofinansowania, uruchomionych programach, ich głównych założeniach oraz możliwości wsparcia skierowanego do przedsiębiorców w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027. W dalszej części konferencji eksperci z branży opakowań podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi ze zmianami w podejściu do projektowania wyrobów i opakowań z uwzględnieniem nowych wymagań, jakie niosą GOZ, SUP, PPWR.

Złote Medale Grupy MTP

Pięć urządzeń i produktów dedykowanych branży opakowań, wyposażonych w oryginalne rozwiązania i technologie zostało docenionych w tym roku na Targach Taropak przez jury konkursowe. Sąd konkursowy Złotego Medalu Grupy MTP musiał zmierzyć się ze sporym wyzwaniem, bowiem poziom zgłoszonych wyrobów i rozwiązań jest wysoki – powiedział profesor Andrzej Korzeniowski, przewodniczący kapituły. Produkty nagrodzone na tegorocznych Targach Taropak pokazują zmiany zachodzące w branży opakowań. Tegoroczni laureaci Złotych Medali zgłosili urządzenia, w których zastosowano ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, uwzględniające aspekt dbania o śro- dowisko naturalne.

Sąd konkursowy uhonorował statuetką firmę Amazepack Manufacturing za przyjazny środowisku kontener Corebox. To rozwiązanie dla firm eksportujących swoje towary na cały świat. Opatentowany, ekologiczny i niezwykle wytrzymały system kontenerowo-paletowy to odpowiedź producenta na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku.

Nagrodzono również maszynę pakującą racePacker firmy Protim Informer Sp. z o.o. Udział w tym wydarzeniu stwarza możliwość zaprezentowania naszego najnowszego produktu – innowacyjnej, wyposażonej w szereg ciekawych rozwiązań maszyny pakującej racePacker. Ogromnym atutem jest dla nas możliwość osobistego spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami, przeprowadzenia dłuższych rozmów i zgłębienia wątków, których nie sposób poruszyć podczas popularnych telekonferencji – podkreśliła Dorota Rogiewicz z firmy Protim Informer Sp. z o.o.

Dzięki zastosowaniu innego nagrodzonego produktu – taśmy spinającej biodegradowalnej PP i PET firmy Wald Gold – branża opakowań stawia kolejnych krok w kierunku ograniczenia wpływu plastikowych odpadów na środowisko. Ta nowoczesna taśma wykonana z polipropylenu (PP) i poliestru (PET) jest nie tylko wytrzymała, ale także przyjazna dla Ziemi, co czyni ją doskonałym wyborem dla firm dążących do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Ciekawym, a zarazem nowatorskim rozwiązaniem, nagrodzonym Złotym Medalem Grupy MTP, jest linia pakowania automatycznego typ LPA 100X firmy Filmat Grzegorz Siewiera. Urządzenie to umożliwia w pełni automatyczne grupowanie, formowanie i pakowanie dowolnych produktów w folię termokurczliwą. Udział naszej firmy w targach branżowych Taropak jest dla nas zawsze bardzo dużym wydarzeniem – dodał Grzegorz Siewiera z firmy Filmat.

Złotym Medalem Grupy MTP wyróżniono także maszynę pakującą firmy Radpak. To najnowszy model z 2023 roku o nazwie „Kartoniarka zbiorcza RKZ-NG18”, wyposażony w inteligentny system Case Paker.

Wyjątkowe stoiska wystawiennicze

Podczas Targów Taropak 2023 statuetką Acanthus Aureus, za wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko, które sprzyjało bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślało pozytywny wizerunek firmy, wyróżniono trzy firmy: Campak Poland Sp. z o.o., firmę Urliński oraz EMproject89. Wszystkie statuetki wręczono 27 września podczas uroczystego otwarcia Targów Taropak.

Do zobaczenia w 2024 roku!

Kolejna edycja Targów Taropak odbędzie się w 2024 roku. W planach są nie tylko kolejne branżowe strefy i merytoryczne konferencje, ale także nowości i niespodzianki w ofercie wystawienniczej. Wkrótce organizatorzy przekażą więcej szczegółów na temat przyszłorocznej edycji Targów Taropak.

Opracowano na podstawie materiałów Grupy MTP