Koniec procesu konsultacyjnego w MM Kwidzyn
1 Jan 1970 09:16

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Fabryka MM Kwidzyn zakończyła proces konsultacji ze związkami zawodowymi i radami pracowniczymi na temat zwolnień grupowych, podejmując decyzję o zamknięciu maszyny do produkcji papieru opakowaniowego PM3 i o redukcji zatrudnienia.

W efekcie tego kroku zaprzestana zostanie produkcja opakowań z papierów kraftowych IPACK Essential, IPACK Brown oraz IPACK Ultra. Produkcja realizowana za pomocą maszyny papierniczej PM3 zostanie zakończona na początku stycznia 2024 r. Według wcześniejszych informacji w związku z likwidacją linii produkcyjnej pracę straci ok. 110 osób.
Fabryka w Kwidzynie będzie w dalszym ciągu produkować masę celulozową i tekturę na bazie włókien pierwotnych (FBB). Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM1 i PM2 będą w dalszym ciągu produkować niepowlekany cienki papier i IPACK Strong Pro (papier pakowy).

Zarząd spółki zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by obecna sytuacja nie odbiła się na dobrostanie jej pracowników. „Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna sytuacja zarówno dla pracowników dotkniętych zmianą, jak i dla całej siły roboczej, i dokładamy wszelkich starań, aby znaleźć optymalne rozwiązania i jak najbardziej ograniczyć zakres wpływu na pracowników” - brzmi oświadczenie kierownictwa firmy.

Fabryka MM Kwidzyn jest wiodącym producentem tektury, papieru i celulozy w Polsce. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej Grupy Mayr-Melnhof (wcześniej należał do International Paper) i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board & Paper. Produkuje tekturę na bazie włókien pierwotnych, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Spółka znaczną część sprzedaży prowadzi na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do krajów UE.

W ubiegłym miesiącu koncern poinformował, że ze względu na niekonkurencyjne ceny drewna pochodzące z monopolu Lasów Państwowych oraz niski popyt na rynku wyrobów z papieru i tektury podjął decyzję o znacznym ograniczeniu poziomu planowanych wcześniej inwestycji MM Kwidzyn.

Opracowano na podstawie informacji firmy MM Kwidzyn